Domů
Společnosti ve světě
E.ON, ABB a Ericsson budou spolupracovat na inovacích v energetice

E.ON, ABB a Ericsson budou spolupracovat na inovacích v energetice

Společnosti E.ON, ABB a Ericsson podepsaly dohodu o spolupráci v oblasti chytrých řešení v energetice. Zaměří se zejména na komerčních budovy, dopravu, solární systémy a datová centra.

Tento týden byla ve Švédsku podepsána dohoda, na jejímž základě by se měly společnosti E.ON, ABB a Ericsson podílet na výzkumu a inovativních řešeních v energetice. Výsledky spolupráce by měly přinést zákazníkům snížení nákladů na provoz a energie a zároveň by měl být zvýšen jejich komfort a produktivita.

„ABB a Ericsson jsou dva silní partneři a společně máme příležitost vyvíjet nové výrobky a nápady, které jsou plně v souladu s rychlým rozvojem ve zbytku světa.“

Fredrik Rosenqvist, ředitel Business Innovation v E.ON

Trio chce urychlit pokrok v oblasti energetiky a provozní účinnosti. Vytyčeny byly čtyři oblasti, na které se zaměří. Patří mezi ně provoz komerčních budov, doprava, solární systémy a datová centra.

Právě datová centra se v posledních letech dostala do popředí zájmu některých významných světových společností. Ať už Apple, Google nebo Amazon investují nemalé částky do svých datových center, k jejichž napájení využívají výhradně obnovitelné zdroje energie.

Centrum výzkumu a inovací bude postaveno ve švédském Brunnshögu

V oblasti komerčních budov se spolupráce zaměří na snížení provozních nákladů díky zvýšení energetické účinnosti a současně na zvýšení pohodlí a produktivity uživatelů budov. Letos E.ON uzavřel partnerství s australským start-upem, který nabízí zajímavé řešení pro účinné osvětlení budov.

V oblasti dopravy budou rozvíjeny nové inovativní nápady, mezi něž bezesporu patří rychlonabíjecí stanice pro autobusy od ABB, nebo bezdrátové nabíjení elektromobilů, které E.ON testuje v Berlíně.

Centrum výzkumu a inovací bude postaveno ve švédském Brunnshögu. Nové produkty vyvinuté v centru spatří světlo světa prostřednictvím Brunnshög Energi, což je dceřiná společnost E.ONu, která se zaměřuje na start-up technologie.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se