BMW chce během následujícího desetiletí elektrifikovat všechny své modely

DomůUncategorizedBMW chce během následujícího desetiletí elektrifikovat všechny své modely

Podle nedávných zpráv BMW neustále pracuje na své vizi přeměny všech svých modelových řad na elektrický pohon během následujícího desetiletí, ať už by se jednalo o klasický hybridní automobil, či plug-in hybrid („hybrid do zásuvky“).

Plány automobilky byly poprvé zmíněny v předním průmyslovém magazínu Autocar, kde byly prezentovány jako „poslední myšlenky na vylepšení v oddělení konstruktérů BMW“, což zavdává tomu, že myšlenka nezůstane pouze na papíře.

Snahy o naplnění tohoto plánu jsou zřejmě rovněž motivovány změnami emisních norem EU, konkrétně normy Euro 7, jelikož právě přechod k hybridním pohonům významně sníží emisní hodnoty oxidů uhlíku. Neustále se snižující limity pro emise uhlíku se neúprosně blíží k hranici klasických spalovacích motorů. Nasazení alternativních pohonů se tak obecně stává nevyhnutelnou záležitostí, a neplnění těchto norem samozřejmě potenciálně snižuje konkurenceschopnost automobilek na trhu.

Zvýšení dojezdové vzdálenosti

Spolu s přechodem k elektrickému pohonu má BMW rovněž v plánu významným způsobem snížit hmotnost automobilů, čímž by mělo být kompenzováno navýšení hmotnosti způsobené umístěním akumulátorů elektrické energie. Rovněž chce automobilka zlepšit celkovou aerodynamiku vozů, což má z hlediska spotřeby velice pozitivní dopad.

Redukce hmotnosti bude dosaženo užitím nových materiálů, jakým je například plast vyztužený karbonovými vlákny, jenž je v současnosti používán v modelu BMW i3.

Za poznamenání rovněž stojí fakt, že společnost bude údajně vylepšovat dojezdovou vzdálenost elektrického pohonu až k poměrně pozoruhodným hodnotám – v případě hodnot kapacit komerčních automobilů by se mohlo jednat o dojezdovou vzdálenost bezmála 100 kilometrů na jedno nabití.