Domů
Společnosti ve světě
Faraday Future oficiálně odhalila svůj první koncept elektromobilu

Faraday Future oficiálně odhalila svůj první koncept elektromobilu

Společnost Faraday Future (FF) učinila zásadní krok představením svého prvního konceptu elektromobilu v Las Vegas. Faraday Future však překvapila tím, že nepředstavila vůz, s jehož uvedením na trh počítá již v roce 2017, nýbrž koncept FFZERO1, na kterém bude v budoucnu technologicky stavět.

V průběhu prezentace došlo k představení platformy zvané VPA (Variable Platform Architecture – Variabilní platforma). Platforma na první pohled vypadá podobně jako platforma od Tesly – motory na jedné či obou nápravách s plochými bateriemi rozprostírajícími se na podlaze. Přidanou hodnotou FF, kterou se liší od Tesly, je vyšší stupeň možných úprav platformy, odtud slovo variabilní v jejím názvu.

Koncept, který nejspíš zůstane pouze konceptem

Společnost prohlašuje, že je možné snadno změnit velikost deformačních zón a množství osazených baterií, tím pádem je tuto platformu možné využít jak pro osobní, tak například i menší nákladní automobil. Vůz je rovněž možné bez výraznějšího zásahu osadit jedním až čtyřmi motory.

Koncept FFZERO01 je hlavním návrhářem Richardem Kimem označován za testovací základnu technologií společnosti a ukazuje, jakým směrem se automobilka ubírá a co od ní můžeme čekat. Do sériové výroby vůz s vysokou pravděpodobností nepřijde, pokud ano, tak pouze v omezené sérii.

FFZERO01 by mělo disponovat čtveřicí elektromotorů s výkonem 1000 koňských sil, z 0 na 100 km/h by se měl vůz dostat za 3,0 sekundy s maximální rychlostí přesahující 320 km/h.

Úvodní promovideo automobilky Faraday Future:

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.