Domů
Elektřina
Kvůli počasí je v Česku 6600 domácností bez elektřiny
přenosové vedení

Kvůli počasí je v Česku 6600 domácností bez elektřiny

Elektřina
Bez komentáře
2. únor 2023, 15:23
ČTK

Kvůli počasí bylo dnes kolem 13:00 v Česku 6600 domácností bez elektrického proudu. Poruchy jsou hlavně na Trutnovsku a Příbramsku. Energetici také evidují sedm poruch na vysokém napětí. ČTK to řekla mluvčí energetické skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Dodávky jsou přerušeny nejčastěji kvůli stromům popadaným do vedení.

Pracovníci poruchových čet do terénu vyjížděli už v noci na dnešek a ráno. Nejhorší situace byla ve středu kolem 21:00, kdy energetici evidovali dvě desítky poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo na území, které zásobuje ČEZ Distribuce, asi 18.000 domácností. „Nejčastější příčinou byl pád stromů a větví do vedení, došlo k poškození izolátorů, přetržení vedení,“ uvedla mluvčí.

V uplynulých hodinách energetici opravovali především poruchy ve středních Čechách, na Děčínsku, Litoměřicku či na západě a východě Čech. Na mnohých místech se dodávky podařilo obnovit. Aktuálně je bez elektřiny 6600 domácností, z toho asi 3300 na Trutnovsku a 2500 na Příbramsku.

Počasí může komplikovat dodávky elektřiny i v dalších dnech. Meteorologové prodloužili výstrahu před silným větrem. V části Česka platí do soboty. Na některých místech může vítr v nárazech dosáhnout rychlosti i 90 kilometrů za hodinu. Na horách mohou vznikat sněhové jazyky, někde i závěje, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se