Musk nabídl Portoriku pomoc při obnově elektrické sítě

DomůElektřinaMusk nabídl Portoriku pomoc při obnově elektrické sítě

Americký podnikatel Elon Musk, zakladatel výrobce elektromobilů Tesla, nabídl Portoriku pomoc při obnově elektrické sítě poničené hurikánem Maria. Hurikán zasáhl Portoriko před více než dvěma týdny, většina ostrova však stále zůstává bez elektřiny.

Musk na svém twitterovém účtu uvedl, že jeho podnik s využitím svých solárních a bateriových technologií vybudoval elektrické sítě na řadě menších ostrovů a mohl by totéž učinit také v Portoriku. To má zhruba 3,4 milionu obyvatel a je státem přidruženým k USA.

Guvernér Portorika Ricardo Rossello reagoval na Muskovo prohlášení návrhem na zahájení rozhovorů. „Pojďme jednat,“ uvedl.

„Chcete světu ukázat sílu a potenciál technologií vaší Tesly? Portoriko by se mohlo stát vlajkovým projektem,“ dodal.

Ilustrační foto

Společnost Tesla je známá zejména výrobou elektromobilů. Její součástí je ale rovněž firma SolarCity, která se soustředí na solární panely a systémy pro skladování elektřiny.

Tesla v létě získala v Jižní Austrálii zakázku na výstavbu největší lithium-iontové baterie na světě, která má pomoci vyřešit tamní problémy s výpadky elektřiny. Musk slíbil, že pokud baterie nebude hotova během sta dnů, nebude za ni podnik požadovat žádné peníze.

Štítky: TeslaElon-Musk