Domů
Elektřina
NuGen uvítala uznání důležitosti jádra ve Spojeném království premiérkou Mayovou

NuGen uvítala uznání důležitosti jádra ve Spojeném království premiérkou Mayovou

Společnost NuGeneration uvítala středeční komentář britské premiérky Theresy Mayové o důležitosti vybudování nové jaderné elektrárny v západní Cumbrii. Asociace strojních inženýrů prohlásila, že britský plán opustit Evropské společenství pro atomovou energii by mohl ohrozit projekty nových jaderných reaktorů.

NuGen, britské joint venture mezi japonskou Toshiba Corp a francouzskou Engie, již v úterý prohlásila, že Toshiba je odhodlána v projektu jaderné elektrárny Moorside pokračovat, a to i přesto, že by tento závazek omezil další angažovanost ve výstavbách jaderných reaktorů mimo Japonsko.

NuGen plánuje výstavbu elektrárny s instalovaným výkonem 3,8 GWe v lokalitě v západní Cumbrii. Plánovaná elektrárna má využívat technologii jaderných reaktorů AP1000 dodanou americkým Westinghousem.

„Komentář ze strany premiérky dále demonstruje odhodlanost Spojeného království k výstavbě nových jaderných reaktorů a uznává důležitost projektu Moorside a zásadní roli, kterou jádro a NuGen bude zastávat. NuGen je i nadále odhodlána vyvíjet a dodávat příští generaci jaderné energie ve Spojeném království. Silná podpora vlády Spojeného království posiluje naši investici do bezpečné, spolehlivé, cenově dostupné, nízkouhlíkové energie využívající osvědčené technologie. NuGen spolupracuje s vládou s cílem zajistit to, že projekt Moorside bude představovat životně důležitou součást britského energetického mixu, a v této spolupráci budeme i nadále pokračovat,…“ – Tom Samson, výkonný ředitel NuGen

Premiérka Theresa Mayová byla na projekt Moorside dotázána během své návštěvy městečka Bootle.

„Postoj konsorcia podílejícího se na Moorside je naprosto jasný. Oni (konsorcium) znovu potvrdili své úsilí v Moorside. Ministr obchodu Greg Clark s NuGen a Toshibou v posledních dnech hovořil, a v posledních 6 měsících absolvoval 3 pracovní návštěvy Japonska, kde spolupracoval s tamní vládou a společnostmi na jejich investici zde ve Spojeném království. … Jsme si vědomi důležitosti Moorside a významnosti jaderného průmyslu.“ – Premiérka Spojeného království Theresa May

Vládní plán pro opuštění Evropské unie a v důsledku také Euroatomu by mohl ohrozit plány na výstavbu nových jaderných reaktorů a vyřazovací aktivity. Prohlašuje to Asociace strojních inženýrů ve zprávě publikované ve čtvrtek. Plán by taktéž mohl ohrozit energetickou bezpečnost kvůli dopadům na dodávky jaderného paliva.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Akcie ČEZ prudce vystřelily vzhůru, jsou nejdražší od září 2008. Hodnota ČEZ přesáhla 600 miliard korun
18. květen 2022, 17:30
Akcie ČEZ prudce vystřelily vzhůru, jsou nejdražší od září 2008. Hodnota ČEZ přesáhla 600 miliard korun
18. květen 2022, 17:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se