Domů
Elektřina
RWE v noci neplánovaně odstavilo dvě uhelné elektrárny

RWE v noci neplánovaně odstavilo dvě uhelné elektrárny

Elektrárna v Německém Niederaußemu/Bergheimu oznámila v neděli ráno v 3:24, že musí omezit výkon na elektrárenském bloku K o 915 MW a funkční by měl být opět v pondělí v pět hodin ráno. Nedaleko odsud, v elektrárně Neurath, došlo k další odstávce jen 5 minut po odstavení elektrárny v Niederaußemu. Odstávka na bloku C byla příčinou snížení výkonu o 291 MW a do provozu byl blok opět uveden v 8:00 ráno. Již v sobotu večer musel být na elektrárně Neurath – Bloku D snížen výkon o 10 MW, který bude udržován až do nedělního večera.

Ač se to může na první pohled zdát, mezi událostmi není žádný společný kontext. Stejně tak nemá událost souvislost s plánovanou údržbou bloku C na jaderné elektrárně Grundremmingen.

V noci ze soboty na neděli bylo zatížení sítě v dotčené oblasti (oblast přenosové soustavy společnosti Amprion) kolem 14 GW. Díky nízkému zatížení sítě a s tím spojeným vysokým dopadem výpadku výroby nedošlo k žádnému snížení bezpečnosti dodávek elektřiny.

Zpráva byla pozitivně přijata mezi příznivci německé energetické politiky energiewende, kteří v souvislosti s výpadkem výkonu vyzdvihují stabilitu německé sítě. Otázkou zůstává, kdo všechno se na udržení stability podílel.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.