Domů
Elektřina
Škoda po požáru v elektrárně Chvaletice bude vyšší než 50 mil.Kč
Zdroj: sev-en.cz, autor Jan Posejpal

Škoda po požáru v elektrárně Chvaletice bude vyšší než 50 mil.Kč

Elektřina
Bez komentáře
31. srpen 2016, 09:57
ČTK

Ve chvaletické elektrárně dnes pokračuje vyšetřování úterního požáru, hořel dopravník hnědého uhlí a palivová věž. Hasiči předběžně uvedli, že škoda je 50 milionů korun, dnes se bude částka upřesňovat, patrně bude mnohem vyšší, řekla ČTK mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Požár vypukl v úterý časně ráno, před čtvrtou hodinou, hasiči jej dostali po kontrolu přibližně za dvě hodiny. Ohniska požáru dohašovali do 21:00. Byl vyhlášený třetí požární stupeň a ranního zásahu se zúčastnilo 13 jednotek z Pardubického a Středočeského kraje.

„Požár zcela zničil prostor dopravy uhlí do elektrárny, prostor přesypávání uhlí z jednoho dopravníku na druhý, věž i elektrickou instalaci. Žárem došlo ke zřícení dopravního mostu, ve kterém jsou dopravní pásy,“ uvedla Horáková.

Ilustrační foto

Hasiči zatím stanovili čtyři verze možné příčiny vzniku požáru, nedbalost, zadřené ložisko na pásovém dopravníku, samovznícení uhlí nebo závada na elektroinstalaci. Podle policie patrně šlo o technickou závadu, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Petr Voldán.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Unijní ministři pro energetiku řeší, jak stlačit ceny elektřiny. ‚Shoda bude velmi vysoká,‘ věří poradce
30. září 2022, 05:40
Čistý zisk Skupiny ČEZ v příštích letech poroste, zřejmě překoná hranici 100 miliard korun
30. září 2022, 04:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se