Domů
Společnosti ve světě
SolarCity neplní cíle, akcie spadly v roce 2016 o více než 50 %

SolarCity neplní cíle, akcie spadly v roce 2016 o více než 50 %

Akcie společnosti SolarCity, největšího poskytovatele solárních technologií ve Spojených státech, tento týden prudce poklesly po tom, co společnost oznámila, že opět nesplnila své čtvrtletní cíle v oblasti nově instalovaného solárního výkonu. Od začátku roku 2016 se hodnota akcie společnosti SolarCity propadla již o více než 50 %.

Akcie společnosti SolarCity, u jejíž založení stál generální ředitel Tesla Motors Elon Musk, se aktuálně obchodují na elektronickém burzovním trhu NASDAQ pod 20 dolary. Na začátku letošního roku byla přitom hodnota akcií na úrovni 53 dolarů.

Podle zahraničního serveru Reuters může za další z větších propadů ceny akcií SolarCity, který proběhl v úterý, oznámení společnosti o nenaplnění cílů v oblasti instalace nového výkonu solárních panelů ve 4Q 2015. Reakcí na toto oznámení byl propad ceny akcie z 26,35 USD na 17,89 USD.

I přes nesplnění cíle v oblasti plánovaného nového instalovaného výkonu v solárních systémech mezi 280 až 300 MW za 4Q, jehož skutečná hodnota dosáhla 272 MW, SolarCity i nadále stojí za svým odhadem nově instalovaného výkonu v roce 2016 na úrovni 1 250 MW. To by znamenalo meziroční nárůst nových instalací o více než 40 %. V roce 2015 přitom činil meziroční nárůst výkonu nových instalací 73 %.

Zastavení dramatického růstu SolarCity

Společnost SolarCity se od svého založení v roce 2006 rozrostla do úctyhodných rozměrů. V 17 amerických státech se přes 6 tisíc zaměstnanců stará o dodávku energie pro téměř 190 tisíc zákazníků, mezi než patří desítky tisíc domácností, přes 400 škol včetně Stanfordovy univerzity, vládní organizace, například Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost a Ozbrojené síly Spojených států a známá korporátní klientela jako eBay, HP, Intel, Walgreens a Walmart.

V roce 2011 dosáhla celková energie vyrobená solárními systémy nainstalovanými SolarCity 100 GWh. O tři roky později to bylo 930 GWh. Minulý rok společnost oznámila, že se více zaměří na generování zisku než na růst. Přesto však v instalací nových solárních systémů příliš polevit nehodlá. Důkazem je výše zmíněný odhad meziročního nárůstu nově instalovaného solárního výkonu v roce 2016 o 40 %.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se