Domů
Elektřina
Spolkové republiky Německa zvyšují tlak na vládu kancléřky Merkelové kvůli dotacím jádru

Spolkové republiky Německa zvyšují tlak na vládu kancléřky Merkelové kvůli dotacím jádru

Spolkové republiky Německa, které jsou reprezentovány zelenou politickou stranou Sdružení 90 / Zelení , vytvářejí tlak na vládu kancléřky Merkelové, aby zasáhla proti dotování výstavby jaderných elektráren v Evropské unii.

Tento požadavek přichází na scénu, protože rozšíření jaderné elektrárny Hinkley Point C je čím dál tím více aktuální. Rakousko a Lucembursko již naznačily, že podají v nadcházejících týdnech oficiální žaloby proti rozhodnutí Evropské komise.

Stránky IWR citují prohlášení ministra životního prostředí Roberta Habecka, že výstavba jaderných elektráren nemůže být spolufinancována z veřejných zdrojů.

Média z Německa hlásí, že osm spolkových republik je připraveno zapojit se do boje proti dotacím do jaderných elektráren. Patří mezi ně například Dolní sasko a Severní Porýní-Vestfálsko.

Ministři a senátoři potvrzují, že podpora výstavby jaderných elektráren vystupuje proti požadavku Evropské unie na zvýšené využití energie z obnovitelných zdrojů. V nadcházejících týdnech je vláda připravena přijímat připomínky od strany Svaz 90/ Zelení nebo levicových stran.

„Je na čase, aby spolková vláda přehodnotila svůj postoj k dotacím do jaderné energetiky,“ řekl zástupce hnutí Greenpeace energy Sönke Tangerman. „To je důvod, proč je správné a důležité, že se otevřela debata o britském jaderném programu v německých nejvyšších vládních kruzích,“ dodal.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.