Domů
Elektřina
Spolkové republiky Německa zvyšují tlak na vládu kancléřky Merkelové kvůli dotacím jádru

Spolkové republiky Německa zvyšují tlak na vládu kancléřky Merkelové kvůli dotacím jádru

Spolkové republiky Německa, které jsou reprezentovány zelenou politickou stranou Sdružení 90 / Zelení , vytvářejí tlak na vládu kancléřky Merkelové, aby zasáhla proti dotování výstavby jaderných elektráren v Evropské unii.

Tento požadavek přichází na scénu, protože rozšíření jaderné elektrárny Hinkley Point C je čím dál tím více aktuální. Rakousko a Lucembursko již naznačily, že podají v nadcházejících týdnech oficiální žaloby proti rozhodnutí Evropské komise.

Stránky IWR citují prohlášení ministra životního prostředí Roberta Habecka, že výstavba jaderných elektráren nemůže být spolufinancována z veřejných zdrojů.

Média z Německa hlásí, že osm spolkových republik je připraveno zapojit se do boje proti dotacím do jaderných elektráren. Patří mezi ně například Dolní sasko a Severní Porýní-Vestfálsko.

Ministři a senátoři potvrzují, že podpora výstavby jaderných elektráren vystupuje proti požadavku Evropské unie na zvýšené využití energie z obnovitelných zdrojů. V nadcházejících týdnech je vláda připravena přijímat připomínky od strany Svaz 90/ Zelení nebo levicových stran.

„Je na čase, aby spolková vláda přehodnotila svůj postoj k dotacím do jaderné energetiky,“ řekl zástupce hnutí Greenpeace energy Sönke Tangerman. „To je důvod, proč je správné a důležité, že se otevřela debata o britském jaderném programu v německých nejvyšších vládních kruzích,“ dodal.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Zestátněte ČEZ. Je to jediný způsob, jak zastropovat ceny elektřiny
12. srpen 2022, 06:12
Elektrický Megane není dokonalý, je ale nejlepším Renaultem současnosti
12. srpen 2022, 05:10
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se