Domů
Elektřina
Světová větrná energetika posílila v loňském roce o 40 %

Světová větrná energetika posílila v loňském roce o 40 %

Zejména díky Číně, Spojeným státům a Německu dosáhla větrná energetika v roce 2014 rekordních výsledků. S celkovým nárůstem instalovaného výkonu větrných elektráren v hodnotě 51,4 GW vzrostl meziroční přírůstek instalovaného výkonu o přibližně 44 %. V porovnání s rokem předcházejícím, kdy hodnota meziročního přírůstku poklesla o 20 %, se jedná o nadprůměrné výsledky.

K tomuto nárůstu nejvýznamněji přispěly Čína (23,3 GW), Německo (5,2 GW) a Spojené státy (4,85 GW). Evropa se podílela 12,8 GW, což tvoří téměř čtvrtinu celkového objemu. Mimo Spojených Států zvýšily své výkonové kapacity i zbylé země Severní Ameriky – Kanada (1,87 GW) a Mexiko (522 MW). Co se týče Latinské Ameriky, zaznamenala největší nárůst Brazílie se svými 2,47 GW, přičemž celý kontinent přispěl 4,85 GW. V případě Brazílie se jedná o téměř trojnásobné navýšení vůči předcházejícímu roku, což ji zařadilo na čtvrtou příčku za Spojené Státy.

Světový meziroční nárůst instalovaného výkonu. Zdroj: gwec.net

 

Celkový instalovaný výkon všech větrných elektráren na světě tedy stoupl na 370 GW. Nevídaně vysoký nárůst pomohl Asii předstihnout Evropu, a ta se tak stala s 37 % veškerého větrného výkonu světovou jedničkou. Evropa tak v současnosti zaostává za Asií o 1,5 %.

Celkový světový instalovaný výkon větrných elektráren. Zdroj: gwec.net

Zdroj úvodní fotografie: greenretaildecisions.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.