Domů
Elektřina
USA: Instalovaný výkon systémů pro ukládání energie vzrostl za poslední rok o polovinu
Bateriove uloziste. Zdroj: younicos.com

USA: Instalovaný výkon systémů pro ukládání energie vzrostl za poslední rok o polovinu

Instalovaný výkon zařízení pro ukládání elektrické energie na úrovni přenosové soustavy v USA za poslední rok vzrostl o 181,5 MW a na konci druhého čtvrtletí letošního roku činil 565,5 MW. Za poslední rok tak vzrostl téměř o polovinu. Údaje uvedl americký federální regulátor (FERC), kterého citovala agentura Platts.

Dle dat regulátora 22 společností vlastní a provozuje 45 zařízení pro ukládání elektrické energie v celkem 12 státech. Jedná se o dva setrvačníky, zbylá zařízení jsou bateriové systémy. Z celkového instalovaného výkonu se téměř polovina (276,8 MW) využívá pro regulaci frekvence v soustavě. V této statistice nejsou zahrnuta soukromá zařízení sloužící pro vlastní potřebu domácností nebo společností.

22 bateriových systémů a jeden setrvačník o celkovém výkonu 301 MW se v polovině tohoto roku nacházelo v části přenosové soustavy PJM Interconnection. Není ovšem známa celková kapacita těchto zařízení, jelikož ne všichni provozovatelé tuto informaci zveřejnili.

V oblasti Kalifornského nezávislého provozovatele přenosové soustavy (CAISO) bylo ke konci Q2 2017 provozováno 10 bateriových systémů o celkovém instalovaném výkonu 114,2 MW a celkové kapacitě 405 MWh. Největší zařízení Escondido společnosti San Diego Gas & Electric, instalované na konci prvního čtvrtletí, dosahuje kapacity 120 MWh.

Provozovatelé přenosových soustav v Severní Americe. Zdroj: CAISO

Největší provozovatelé skladovacích systémů

Největším provozovatelem systémů pro skladování elektrické energie je energetická společnost AES, která vlastní tři systémy v PJM a jeden v oblasti Midcontinent ISO. Celkový výkon systémů dosahuje 83,3 MW.

Druhým největším provozovatelem je společnost NextEra Energy Resources, která vlastní čtyři bateriové systémy v PJM a jeden v oblasti ISO New England s celkovým výkonem 76,4 MW a celkovou kapacitou 38,2 MWh.

Úvodní fotografie: younicos.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.