Domů
Elektřina
USA: Instalovaný výkon systémů pro ukládání energie vzrostl za poslední rok o polovinu
Bateriove uloziste. Zdroj: younicos.com

USA: Instalovaný výkon systémů pro ukládání energie vzrostl za poslední rok o polovinu

Instalovaný výkon zařízení pro ukládání elektrické energie na úrovni přenosové soustavy v USA za poslední rok vzrostl o 181,5 MW a na konci druhého čtvrtletí letošního roku činil 565,5 MW. Za poslední rok tak vzrostl téměř o polovinu. Údaje uvedl americký federální regulátor (FERC), kterého citovala agentura Platts.

Dle dat regulátora 22 společností vlastní a provozuje 45 zařízení pro ukládání elektrické energie v celkem 12 státech. Jedná se o dva setrvačníky, zbylá zařízení jsou bateriové systémy. Z celkového instalovaného výkonu se téměř polovina (276,8 MW) využívá pro regulaci frekvence v soustavě. V této statistice nejsou zahrnuta soukromá zařízení sloužící pro vlastní potřebu domácností nebo společností.

22 bateriových systémů a jeden setrvačník o celkovém výkonu 301 MW se v polovině tohoto roku nacházelo v části přenosové soustavy PJM Interconnection. Není ovšem známa celková kapacita těchto zařízení, jelikož ne všichni provozovatelé tuto informaci zveřejnili.

V oblasti Kalifornského nezávislého provozovatele přenosové soustavy (CAISO) bylo ke konci Q2 2017 provozováno 10 bateriových systémů o celkovém instalovaném výkonu 114,2 MW a celkové kapacitě 405 MWh. Největší zařízení Escondido společnosti San Diego Gas & Electric, instalované na konci prvního čtvrtletí, dosahuje kapacity 120 MWh.

Provozovatelé přenosových soustav v Severní Americe. Zdroj: CAISO

Největší provozovatelé skladovacích systémů

Největším provozovatelem systémů pro skladování elektrické energie je energetická společnost AES, která vlastní tři systémy v PJM a jeden v oblasti Midcontinent ISO. Celkový výkon systémů dosahuje 83,3 MW.

Druhým největším provozovatelem je společnost NextEra Energy Resources, která vlastní čtyři bateriové systémy v PJM a jeden v oblasti ISO New England s celkovým výkonem 76,4 MW a celkovou kapacitou 38,2 MWh.

Úvodní fotografie: younicos.com

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.