Domů
Elektřina
Veolia dodá bioplynovou kogenerační jednotku do Velké Británie

Veolia dodá bioplynovou kogenerační jednotku do Velké Británie

Francouzská společnost Veolia vyhrála soutěž na návrh a výstavbu bioplynové kogenerační jednotky o elektrickém instalovém výkonu 520 kWe. Kogenerační jednotka bude vybudována pro společnost Rose Hill Recycling v Gloucestershiru ve Velké Británii.

Kogenerační jednotka bude mít instalovaný elektrický výkon 520 kWe a ročně by měla vyrobit kolem 4,5 GWh elektrické energie. Jako palivo bude sloužit bioplyn ze skládky potravinového odpadu společnosti Rose Hill Rycycling. Společnost se zaměřuje na kompostování a recyklaci. Ročně zpracuje kolem 35 000 tun potravinářského a zemědělského odpadu.

„Snižování odpadu vzniklého vyhazováním potravin je velmi důležité, ale již vyhozené jídlo má stále hodnotu jako zdroj. Současné odhady ukazují, že pokud všechno vyhozené jídlo ve Velké Británii bylo zpracováno anaerobní digescí, mohlo by generovat dostatek elektrické energie pro 350 000 domácností,“ řekl mluvčí společnosti Veolia Gavin Graveson.

Zařízení s anaerobní digescí využívá v místě instalace teplo z kogenerační jednotky. Teplo využívá na přeměnu odpadu z potravin, živočišných odpadů a plodin na bioplyn. Bioplyn se následně používá jako palivo pro kogenerační jednotku na výrobu elektrické energie a tepla.

Veolia tímto novým zařízením přispívá k cíli britské vlády, aby do roku 2020 celkem 20 % elektrické energie pocházelo z obnovitelných zdrojů. Nová kogenerační jednotka dále rozšiřuje aktivity společnosti Veolia ve Velké Británii. V současné době má Veolia nainstalováno celkem 40 MWe v kogeneračních jednotkách na bioplyn.

Zdroj úvodní fotografie: Recycling today

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Unijní ministři pro energetiku řeší, jak stlačit ceny elektřiny. ‚Shoda bude velmi vysoká,‘ věří poradce
30. září 2022, 05:40
Čistý zisk Skupiny ČEZ v příštích letech poroste, zřejmě překoná hranici 100 miliard korun
30. září 2022, 04:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se