Domů
Elektřina
Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů, poslední vyvine v roce 2026

Volkswagen ohlásil konec spalovacích motorů, poslední vyvine v roce 2026

Německá automobilka Volkswagen ohlásila konec spalovacích motorů. Poslední vozy s touto technologií vyvine v roce 2026 a prodávat je bude zhruba do roku 2040. V budoucnu se soustředí na elektromobily. V úterý večer o tom na setkání výrobců automobilů organizovaném deníkem Handelsblatt informoval vedoucí firemní stratég Michael Jost. Ne všichni v automobilové branži jsou tak radikální, Volvo zatím ohlásilo pouze konec naftových motorů, píše na svém webu tentýž list.

„Hlásíme se k dohodě z roku 2015,“ řekl Jost s odkazem na rok, kdy byla uzavřena pařížská klimatická úmluva.

A její cíle bude možné naplnit jen tehdy, když v roce 2050 nebude po ulicích jezdit žádné auto se spalovacím motorem, sdělil Handelsblattu.

Největší výrobce aut v Evropě, který působí prostřednictvím dceřiné firmy Škoda Auto i v České republice, ohlásil již v polovině listopadu, že v následujících pěti letech navýší investice do elektromobility, autonomního řízení a digitalizace na téměř 44 miliard eur (1,1 bilionu Kč).

Na samotné elektromobily bude z této částky vyčleněno 30 miliard eur. Takzvané hybridní modely s několika zdroji energie hrají totiž ve firemních plánech jen podružnou roli, jistý význam měly podle Josta pouze v přechodné fázi. Nyní nastává skutečný „elektrověk“, řekl Handelsblattu Michael Jost.

Štítky:Volkswagen

Komentáře

(8)

Petr

5. prosinec 2018, 17:21

Fakt krááása.

Židozednáři a jimi uplácení novináři či aktivisté, tak příšerně tlačili na pilu, že VW a další postižení museli začít zveřejňovat předčasně veškeré definitivní plány do budoucnosti.

Což naštve úplně logicky velkou část zemí světa a hlavně největší globální producenty ropy, takže se pevně spojí dohromady.

Arábie, USA a Rusko teď společně neomezeně začnou přez sociální sítě kopírovat arabská jara po Francii i do dalších evropských států podle důležitosti, až možná EU totálně rozloží v případě nejmultikulturnějších oblastí pravděpodobně i občanskou válkou.

Carlos

5. prosinec 2018, 17:35

Nene, tentokrát reptiliáni s podporou irských leprkiónů Prastarých.

Petr

5. prosinec 2018, 17:47

Reptiliáni je pouze kódové slovo jenž používají zbabělci.

Carlos

5. prosinec 2018, 18:07

Já jsem zapomenul, teď se jim říká Drakoniáni.

Petr

5. prosinec 2018, 17:41

Největší provokování je samozřejmě to oficiální přijímání závazků už teď na dosažení nuly v roce 2050.

Petr

5. prosinec 2018, 18:00

Srovnatelné s tím, když by šla ve Švédsku či Francii nějaká mladá feministka v bikinách šířit dobro do NoGo zóny, tam si sedla na trávník a roztáhla nohy.

Evropan

5. prosinec 2018, 19:04

To je slabý i na Ruskou ambasádu.

otaznick

6. prosinec 2018, 18:29

Nezávidím vám vaši paranou. Při čtení mě hned napadlo, že ty plány sdělují hlavně kvůli přílivu peněz od investorů. Držím palce ať jim ten přechod vyjde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.