Americký startup Rivian představil svůj nový elektrický pickup

DomůElektromobilitaAmerický startup Rivian představil svůj nový elektrický pickup

Americký startup Rivian zabývající se elektromobily představil v San Franciscu svůj užitkový vůz typu pickup. Kromě atraktivního typu automobilu a designu plánuje rovněž zaujmout v porovnání s konkurencí příznivou cenou. Další výzvou bude uspokojení zájmu zákazníků, který je prozatím značný.

Představitelé společnosti se prezentují cenou, která v případě modelu s prosklenou střechou bude startovat na částce 69 tisíc amerických dolarů. Dojezdová vzdálenost by měla atakovat hodnotu 500 kilometrů na jedno dobití.

V nabídce bude dokonce i model s větším dojezdem o hodnotě 650 kilometrů. V nabídce se bude vyskytovat i levnější model s dojezdem nepřevyšujícím 400 kilometrů.

Vůz se může prozatím chlubit velmi pozitivními ohlasy. Zájem je takový, že i zákazníci s rezervací si na svůj vůz budou muset kvůli výrobním kapacitám počkat.

Společnost byla založena již v roce 2009. První prototyp tohoto vozu spatřil světlo světa v Los Angeles roku 2018.

Vlastní síť nabíjecích stanic

Ze strany zákazníků panovala zvědavost i ve srovnání s Teslou, zejména tedy o potenciální síti rychlonabíječek. Společnost se nechala slyšet, že pracuje na otevření vlastních nabíječek na strategických místech, vůz bude nicméně možné dobít na libovolné veřejné nabíječce pro elektromobily.

Společnost jde svému štěstí naproti. Jak jinak si totiž vysvětlit, že k pohonu automobilu slouží zrovna 7 776 baterií, které s jednou baterií sloužící k napájení světel, tvoří šťastný systém 7 777 baterií.

Autorem úvodní fotografie je Richard Truesdell.