Domů
Elektromobilita
Audi se soustředí na elektromobilitu, má náskok již 1,4 milionu kilometrů

Audi se soustředí na elektromobilitu, má náskok již 1,4 milionu kilometrů

Audi získalo spoustu cenných zkušeností při nájezdu 1,4 milionu kilometrů s elektromobily, které ujelo v rámci své exhibice na poli elektromobility. Automobilka zajistila 80 kusů prototypů Audi A1 e-tron a 40 kusů produkčního modelu A3 Sportback e-tron pro podporu programu podporovaného německou vládou a automobilovým průmyslem. Účastníci si mohli tuto formu mobility sami vyzkoušet.

Před závěrečnou konferencí konající se tento  čtvrtek v Lipsku odhaluje Audi pozitivní výsledky pro oba své modely. S Audi A1 e-tron, prototypem s rozšířeným dojezdem, se uživatelé naučili technologii rychle důvěřovat, jelikož vůz byl díky svému elektrickému dojezdu velmi dobře využitelný. Na konci zkušebního období bylo 87 % všech najetých kilometrů pokryto čistě elektrickým pohonem.

Ve druhé fázi programu vyzkoušeli účastníci Audi A3 Sportback e-tron, kdy 70 % všech ujetých kilometrů bylo opět „elektrických“. Přestože jsou modely uzpůsobeny rovněž k dlouhým trasám, testující řidiči obyčejně ujeli méně než 50 kilometrů za den. To znamená, že zůstali v rámci elektrického dojezdu, přibližně polovina cest byla dokonce do 10 kilometrů. Jeden z účastníků s lehkou nohou dokonce během 5 měsíců a 7700 najetých kilometrů tankoval palivo pouze jednou.

Celkově tedy Audi vyhodnotilo zkušenosti účastníků jako pozitivní. Stupeň spokojenosti významně závisel na možnostech dobíjení vozů. Většina účastníků by uvítala větší propagaci a podporu státu, tedy nepřímo rozšíření možností dobíjení vozů. Audi mimo jiné pracuje na vývoji rychlonabíjecích stanic v rámci evropské infrastruktury.

Zdroj úvodní fotografie: audi.com

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Další krok k elektromobilitě. V Norsku se otevřela obří továrna na recyklaci baterií
25. květen 2022, 06:23
Hyundai chce dát 5,5 miliardy dolarů na závod na elektromobily v USA
20. květen 2022, 21:11
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Peppa
20. duben 2016, 10:10

Takže se ukázalo, že spalovací motor je tam zbytečný a mohou vyrábět jen čisté elektromobily - stačí dát jen trochu větší akumulátor!

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se