Domů
Elektromobilita
Autopůjčovna Hertz by mohla do tří let rozšířit objednávku vozů Tesla na 150.000
Autor: David van der Mark

Autopůjčovna Hertz by mohla do tří let rozšířit objednávku vozů Tesla na 150.000

Společnost Hertz by mohla do tří let rozšířit objednávku vozů Tesla na 150.000, pokud bude partnerství úspěšné. Informovala o tom ve čtvrtek americká autopůjčovna, podle níž však může tento plán ovlivnit globální nedostatek čipů a další omezení.

Firma Hertz začátkem tohoto týdne uvedla, že do konce roku 2022 objedná 100.000 vozidel Tesla, z nichž polovina bude do roku 2023 nabízena výhradně jako možnost pronájmu pro řidiče Uberu.

Pro amerického výrobce elektromobilů je to zatím největší samostatná objednávka. Její hodnota podle agentury Bloomberg činí zhruba 4,2 miliardy USD (92,5 miliardy Kč).

„Hertz zahájí program tím, že do roku 2023 poskytne až 50.000 vozidel výhradně řidičům Uberu. Pokud bude program úspěšný, mohl by se během následujících tří let rozšířit na 150.000 vozů Tesla,“ uvedla společnost Hertz v prohlášení pro agenturu Reuters.

Objednávka je prvním krokem v ambiciózním plánu elektrifikace pronajímaných vozů firmy Hertz, která loni v květnu kvůli pandemii ve Spojených státech požádala o ochranu před věřiteli. Letos v květnu pak oznámila, že skupina investorů, včetně firem Knighthead Capital Management, Certares Opportunities a Apollo Capital Management, bude financovat její odchod z bankrotu.

Objednávka podpořila cenu akcií Tesly. Tržní hodnota automobilky dříve tento týden poprvé překonala hranici jednoho bilionu dolarů.

Komentáře

(2)

frank

29. říjen 2021, 22:16

Firma Herz byla po mnoho let mou první volbou v USA , tak jsem byl trochu smutný, když vyhlásila bankrot. No uvidíme, že bych s Teslou dokázal najet za pár týdnů takové vzdálenosti se mi nezdá, po Kalifornii možná, ale švihnout to zas přes půl států :) Na druhou stranu, snad si Herz připraví víc operátorů na helpline, ale stejně si na jaře tu mršku půjčím než se jim e-flotila ojede ...

Jan Veselý

30. říjen 2021, 13:34

Četl jsem analýzu toho jak vlastně tyhle půjčovny ekonomicky fungují. Fakticky si vždycky berou nové auto na rok, najedou s ním 60-80 tisíc km a pak ho prodají dál. Tesly jsou pro ně výhodné, že jim během toho roku to zvládnou bez 3 výměn oleje, bez výměny brzdových destiček, apod. A prodají je dál za skoro stejnou cenu jako nové. Mírně jeté Tesly jsou velmi žádané.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.