Domů
Elektromobilita
BMW pracuje na plně elektrickém sporťáku i8
BMW i8. Zdroj: https://www.flickr.com/photos/davidvillarreal/

BMW pracuje na plně elektrickém sporťáku i8

Hybridní BMW i8 by mohlo nahradit svůj 1,5litrový tříválec za plně elektrický systém extrémního výkonu. Než však započnou práce na tomto prototypu, čeká současnou i8 navýšení výkonu a facelift.

V rámci tajného programu by měla i8 dostat výrazně větší baterii a namísto hybridního systému trojici vysokootáčkových elektromotorů. Tento krok souvisí se směřováním i divize společnosti, kdy si dalo BMW za cíl během deseti let nabídnout ke každému modelu jeho elektrickou alternativu.

Navzdory použití větší baterie zdroje uvádějí, že výsledný prototyp i8 by neměl vážit více než současná produkční verze, která váží 1485 kilogramů a disponuje dojezdem 400 kilometrů.

Výkon budou i8, které bude mít poháněna všechna čtyři kola, dodávat tři nové elektromotory. Jeden z nich bude vepředu a zbylé dva elektromotory zaujmou prostor vzadu namísto benzínového tříválce. Nové motory by oproti současnému produkčnímu řešení měly být výrazně výkonnější.

BMW vždy bylo vyhlášeno vysokootáčkovými motory a toto své know-how se bude snažit přenést i do oblasti elektromobility a navázat tím na dlouholetou tradici. Vysokootáčkové motory mají kromě většího výkonu ještě jedno plus, a to konkrétně jejich kompaktnější rozměry oproti stávajícímu řešení.

Očekává se extrémní výkon

V současné době má BMW i8 výkon 357 koní. BMW však tvrdí, že každý z nově vyvíjených elektromotorů by měl disponovat výkonem 268 koní, což v případě tří exemplářů činí výkon neuvěřitelných 804 koní!

Před těmito velkými zásahy ovšem i8 čeká již příští rok facelift, který bude ještě osazen hybridním pohonem.

Zdroj úvodní fotografie: David Villarreal Fernández

Komentáře

(1)

FRANK

29. červen 2016, 11:39

Luxusní sporťák , čili ježdění pro radost , tak to v elektro dokonce dává víc smysl protože se to dá daňově osladit i bohatým klientům :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.