Domů
Elektromobilita
Čtyři nové elektromobily mají Mercedesu pomoci držet krok s konkurencí

Čtyři nové elektromobily mají Mercedesu pomoci držet krok s konkurencí

Mercedes už nehodlá pouze nečinně přihlížet, jak automobilka Tesla přebírá část jeho trhu, rovněž musí reagovat na oznámení příchodu elektromobilů z dílen Porsche a Audi. Podle nových zpráv periodika Car Magazine se chystá německý výrobce automobilů představit rovnou čtyři elektromobily. Termín představení je navíc nově posunut již na rok 2017.

Z hlediska karoserie by se mělo jednat o dva sedany a dva crossovery, které by měly být postaveny na platformě EVA, do které společnost v loňském roce investovala dvě miliardy dolarů.

První model by se měl podle nejnovějších informací dostat na trh již v roce 2017, tedy ještě před předpokládaným uvedením Porsche Mission E a SUV modelu od Audi. Velikostně by se vůz měl zařadit mezi třídou C a E. Podle Car Magazine by se měl na trhu objevit nejprve sedan a až následně crossover.

Plochá baterie nabídne více úložného prostoru

Pro platformu EVA využije Mercedes podobné uspořádání baterie jako je tomu v případě Tesly Model S. Baterie by tedy měla být plochá a kopírovat půdorys vozu, čímž se sníží těžiště vozu a dojde i ke zvětšení úložného prostoru. Stejnou strukturu bude podle posledních informací využívat i Porsche Mission E.

Mercedes má v plánu značné produkční kapacity, které by měly dosáhnout 20 tisíc vyrobených vozů od každého z modelů ročně. Cena by měla startovat na 70 až 80 tisících eur.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Elektromobilů na českém trhu přibývá. K dobíječkám míří víc aut, nabíjení zdražuje
8. srpen 2022, 12:20
Nejrychlejší a nejdražší Tesla. Model S a X Plaid míří do Česka, berany jim nechybí
3. srpen 2022, 14:15
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se