Domů
Elektromobilita
Daimler získá podíl v čínském výrobci baterií Farasis

Daimler získá podíl v čínském výrobci baterií Farasis

Německý automobilový koncern Daimler se dohodl na strategickém partnerství s čínským výrobcem baterií Farasis Energy. V rámci dohody v čínském podniku získá zhruba tříprocentní podíl. Daimler dnes také oznámil, že Farasis nyní staví továrnu v německém městě Bitterfeld-Wolfen, aby v budoucnu dokázal pokrýt rostoucí poptávku ze strany německých závodů Daimleru. Nová továrna by měla vytvořit až 2000 pracovních míst.

Dohoda podle Daimleru, který vyrábí luxusní automobily Mercedes-Benz, zahrnuje společný vývoj pokročilých bateriových technologií a stanovuje si ambiciózní cíle v oblasti cenové konkurenceschopnosti. Automobilka díky ní rovněž získá spolehlivý zdroj baterií pro své plány na přechod k vozům s elektrickým pohonem.

Nová dohoda prohlubuje dosavadní spolupráci mezi oběma podniky. Daimler upozornil, že díky převzetí podílu bude mít možnost nominovat svého zástupce do dozorčí rady společnosti Farasis. Získání podílu nicméně ještě musejí schválit regulační orgány.

Komentáře

(1)

energetik II

3. červenec 2020, 14:16

Tak má vypadat skutečná spolupráce mezi Čínou a demokratickými státy. Pracovat pro oboustranný užitek. Čína staví v Německu fabriku na baterie do elektroaut , kde získá práci na 2000 Němců. A Daimler si tak zajistí do budoucna potřebné akumulátory do svých nových elektromodelů. Současně bude probíhat společný německo- čínský vědecký výzkum v oblasti vývoje kvalitnějších aku. To není jako u nás, kde si pánové Hřib v Praze a senátní šéf Vystrčil neustále vymýšlejí důvody jak Čínu co nejvíce dráždit a postupně s ní zpřetrhat všechny ekonomické kontakty. Němci si pořádně rozmyslí, aby Merkelová odletěla na návštěvu Tchajwanu. Bylo by to jen "sypání písku do ložisek" vzájemně výhodné spolupráci. Čína totiž byla r. 2019 největším obchodním partnerem Německa s obratem = 206 mld. Euro, z toho německý export do Číny = 96 mld. Euro.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.