Domů
Elektromobilita
Další americká automobilka otestuje autonomní vozidla, kromě lidí budou rozvážet zásilky či pizzu

Další americká automobilka otestuje autonomní vozidla, kromě lidí budou rozvážet zásilky či pizzu

Ford Motors zvolil oproti svému rivalovi, koncernu General Motors, jiný přístup v nasazování autonomních vozů do provozu. Na počátku se hodlá zaměřit na spolupráci se společnostmi od Domino’s Pizza po Lyft, které využijí technologií Fordu při poskytování svých služeb.

Automobilka Ford v úterý uvedla, že spustila pilotní program pro dodávku vozů v Miami pro společnost Domino’s. Během příštího měsíce hodlá své vozy poskytnout startupu Postmates pro dodávku jejich zásilek. Výrobce řekl, že vyvíjí model sdílení příjmu se svými partnery, kterým zajišťuje vozový park pro jejich podnikání.

Obchodní model společnosti se od modelu korporátu GM liší. GM plánuje spustit svůj program na sdílení vozů v roce 2019.

Ford má v plánu zajistit službami svých autonomních vozidel mnoho obchodních partnerů, kteří budou na oplátku dělat reklamu Fordu a tím mu pomohou zajistit potenciální zákazníky a partnery. Například společnost Lyft může pomocí svých kontaktů sehnat Fordu vývojáře pro svou mobilní aplikaci své služby.

Dostatečný příjem zajistí efektivní využití a vedlejší příjmy

Příjem by měla mít společnost právě z každého kilometru, kdy jsou jejich vozy v provozu. Rovněž je zde možné se dělit o dodatečné příjmy, které v rámci služeb vzniknou. Ford rovněž zastává názor, že tento kombinovaný model, kdy dochází jak k pohybu osob, tak i zboží, povede k vyššímu využití vozů a tím logicky i vyšším příjmům.

Ford nyní navrhuje autonomní vůz, který by měl jít do produkce v roce 2021. Toto vozidlo by mělo být dostatečně flexibilní. Mělo by být tedy schopno převážet jak osoby, tak materiál, případně i obojí najednou. Mělo by se jednat o vůz s hybridním pohonem, a to opět kvůli maximalizaci jeho využití.

Ford na vývoji autonomních vozidel spolupracuje se společností Argo AI. V Miami dojde k nasazení vozů Ford Fusion. Pro rozličnost charakteru služeb by měly být do jiných měst nasazeny vozy kategorie SUV.

Autor úvodní fotografie: Diablanco

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se