Domů
Elektromobilita
LG zřejmě plánuje spolupráci s Íránem na výrobě elektromobilů

LG zřejmě plánuje spolupráci s Íránem na výrobě elektromobilů

Jihokorejská obchodní značka LG, LG International Corporation, podepsala v Teheránu provizorní smlouvu s íránskou vládou. Ta se má podle aktuálních zpráv týkat spolupráce v oblasti vývoje elektromobilů a rozvoje související nezbytné infrastruktury.

Nový projekt údajně bude společně dozorován LG International a íránskou vládou. Přidružené firmy LG Chem, LG Electronics, LG Innotek, LG CNS  a další odnože budou pracovat na specifických technologiích, které mají být v rámci společenstva použity.

Mezi tyto technologie můžeme zařadit například vývoj relevantních baterií pro elektromobily a motory, samotnými dobíjecími stanicemi se bude zabývat LG CNS.

Součástí nové dohody, podle Chosun Ilbo, ze strany LG International je vývoj nejméně dvaceti elektromobilů pro íránského výrobce automobilů Khodro do roku 2018. Pod dohodu s LG rovněž spadá rozvoj několika dobíjecích stanic v hlavním městě Teheránu. Předpokládá se totiž, že hlavní odbytiště elektromobilů bude kvůli současné vysoké míře znečištění ovzduší právě zde.

Finální podoba dohody zatím není známa

Více informací ohledně připravované dohody se na veřejnost nedostalo, nicméně je ještě známo, že cílem produkce elektromobilů je dosažení 60 tisíc prodaných elektromobilů ročně do roku 2023. Dohoda by měla být podle předpokladů uzavřena do konce tohoto roku.

Primární motivací této dohody je pravděpodobně nutnost řešení rostoucího znečištění ovzduší, což je zvláště v Teheránu kvůli obklopení města horami velký problém.

Zdroj úvodní fotografie: favanews.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.