Mercedes představil svého elektrického konkurenta Tesly

DomůElektromobilitaMercedes představil svého elektrického konkurenta Tesly

Mercedes v úterý ukázal, jak moc stojí o dominantní pozici na trhu aut poháněných bateriemi, kterému v současné době vládne americká automobilka Tesla. Učinil tak představením svého plně elektrického SUV s názvem EQC ve Stockholmu. Automobilka v blízké budoucnosti nabídne až 10 elektrických modelů.

Tato událost odstartovala útok proti americkému povýšenci a představila SUV, jehož dojezdová vzdálenost dosahuje 450 kilometrů. Vůz má charakteristické přední světlomety táhnoucí se přes celou šířku vozidla. Rovněž zaujme svým interiérem, kterým uchvátí jak zákazníky toužící po luxusu, tak mladé technologické nadšence.

Cílem Daimleru je dominance na trhu

Cíl společnosti Daimler je nabídnout až deset elektrických variant svých vozů do roku 2022. Generální ředitel společnosti, Dieter Zetsche, doufá, že EQC a jeho další elektrické modely budou do roku 2025 tvořit 15 až 25 % veškerých prodejů.

Německé automobilky v současnosti přestavují vozy, které mají konkurovat Tesle, jelikož spotřebitelé se začínají na elektromobily ve stále větší míře adaptovat. Může za to současná situace, kdy se dieselové varianty stávají na provoz dražšími oproti stále lépe dostupným elektromobilům.

Nabízí se otázka, jestli může společnost Daimler nabídnout více variant automobilů, pokud se na trhu razantně uchytí. Zetsche říká, že 10 plánovaných modelů bude schopno pokrýt až 60 % trhu.

Tesla dodnes neměla konkurenci, což jí umožnilo snadno opanovat trh. Jen díky absenci konkurence přinutila zákazníky platit za své vozy relativně neznámé značky bez historie. Němečtí konkurenti však za sebou mají století zkušeností s výrobou. Dále mají za zády ohromné množství svých skalních zákazníků. Tesla má v současnosti problém dodávat zakázky a neustále se pohybuje v červených číslech.

Zetsche nepovažuje žádný ze tří současných modelů Tesly za přímou konkurenci svého EQC.

Autor úvodní fotografie: Norbert Aepli

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují