Domů
Elektřina
Nabíjecí stanice Tesly v podobě kovového hada, který se sám připojí (video)

Nabíjecí stanice Tesly v podobě kovového hada, který se sám připojí (video)

„Kovový had“, který po zaparkování elektromobilu v jeho blízkosti sám najde přípojku a začne jej nabíjet. To je nejčerstvější počin Elona Muska a automobilky Tesla. Je to pouze způsob jak se ještě více zviditelnit nebo bude mít tato „geekovina“ své reálné využití?

V souvislosti s nabíjecími stanicemi se v poslední době hovoří především o bezdrátovém nabíjení, ovšem ještě nějakou dobu trvat než odvětví s elektřinou poháněnými vozidly bude připraveno tuto technologii implementovat. Musk přichází s něčím, co může být využito již dnes.

V prosinci loňského roku na svém twitteru oznámil, že v Tesle pracují na nabíjecí stanici, která se k elektromobilu za pomoci „robustního kovového hada“ automaticky připojí .

  Včera se na twitterovém účtu automobilky objevilo video funkčního prototypu, který skutečně připomíná kovového hada. Ten, ač poněkud rozpačitě, sám najde cestu k přípojce vedle stojícího Modelu S.

 

Elon Musk – vizionář a snílek

Že je generální ředitel Tesly Elon Musk velký vizionář a snílek nám dokazuje svými vyjádřeními, ale i projekty jakými je tento. Z Modelu S dokázal vytvořit produkt, po kterém touží téměř každý motorový nadšenec. Rodinný sedan s jízdní dynamikou srovnatelnou s nejrychlejšími supersporty.

Tesla není jedinou společností, kterou Musk řídí. Další jeho vizí je dobývání vesmíru, z toho důvodu založil SpaceX. Musk v rozhovoru z roku 2011 uvedl, že doufá ve vyslání první lidské posádku na Mars v horizontu 10-20 let. V jeho biografii je dokonce odhaleno, že si do roku 2040 přeje založit na Marsu kolonii, čítající 80 000 obyvatel.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se