Domů
Elektromobilita
Největší evropský vozový park elektrobusů vyroste v nizozemských městech

Největší evropský vozový park elektrobusů vyroste v nizozemských městech

V nizozemských městech Eindhoven a Helmond bude všech 43 autobusů veřejné dopravy plně elektrických, provoz začne 11. prosince tohoto roku. Společně vytvoří největší flotilu s nulovými emisemi ve veřejné dopravě v Evropě.

Jedná se o první uskupení v rámci veřejné dopravy v Evropě, které nabylo co do počtu vozidel a přepravní kapacity elektrifikovaného vozového parku tak velikého rozsahu. Londýn disponuje například 51 elektrickými autobusy, nicméně se jedná o standardní vozidla předělaná na elektrický pohon. Extra dlouhé cíleně navržené kloubové elektrobusy v Nizozemsku pojmou daleko více pasažérů.

Otázky dojezdu byly nejzásadnější

Společnost Transdev, která se na trhu objevila s elektrifikovanými vozy veřejné dopravy jako první, zahájí provoz svého vozového parku 11. prosince. Jedním z nejzásadnějších problémů, se kterými se společnost musela potýkat, byl omezený operační rádius vozového parku. Společnost Transdev tento zásadní problém vyřešila extrémně rychlou dobíjecí technologií a rotačním systémem využití vozidel.

Vozidla, která se vybijí během dne, mohou být za půl hodiny opět nabita. Depo v Eindhovenu bylo přeměněno na dobíjecí garáž, která má 43 dobíjecích míst. Vozidla jsou vybavena pantografem, který známe z tramvají a trolejbusů a který je styčným bodem pro nabíjení. Tato konstrukce v tomto měřítku ještě v zemi nikdy využita nebyla.

K dispozici je dokonce několik náhradních autobusů, které mohou při vybité stroje v provozu nahradit. Začátky směn začínají s plně dobitým vozem. Toto nabíjení probíhá přes noc.

Zdroj úvodní fotografie: busandcoachbuyer.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.