Domů
Elektromobilita
Nissan Leaf zažívá ve Spojeném království největší meziroční nárůst prodejů ve své kategorii

Nissan Leaf zažívá ve Spojeném království největší meziroční nárůst prodejů ve své kategorii

Plně elektrické modely z dílen Nissanu, zahrnující modely Leaf a dodávku e-NV200, pokračují v dominanci ve svých kategoriích díky vysokým listopadovým prodejům. Vlastnictví elektromobilu s sebou nese řadu benefitů a zákazníci Spojeného království si tuto skutečnost uvědomují.

Díky vysoké zákaznické poptávce po modelu Leaf se tento vůz v měsíci listopadu držel na špici prodejů elektromobilů. Jeho podíl na prodejích činil 47,3 %, v listopadu 2015 zaujímal celkové prodeje ze 30,4 %.

Při alternativním úhlu pohledu na celkové prodeje Nissanu Leaf můžeme říct, že meziroční nárůst prodeje se více než zdvojnásobil (celkový nárůst je 115 %). Nissan e-NV200 je pro změnu nejprodávanější elektrododávkou, kdy v listopadu ovládla trh s podílem 75,4%.

Vlastnictví elektromobilu skýtá řadu výhod

„Ekonomické a ekologické výhody vlastnictví elektromobilu nabývají u řidičů na atraktivitě. Tento trend můžeme právě přímo na prodejích elektromobilů značky Nissan pozorovat,“ říká Edward Jones, manažer elektromobilů Nissanu pro Velkou Británii.

Argumenty jsou jasné – jízdní náklady o 85 % nižší než v případě konvenčních spalovacích motorů, údržba levnější o 75 %. Občasné možnosti bezplatného nabití a parkování zdarma jsou rovněž pozitivními faktory, nehledě na možnost dobít si svůj automobil přímo doma v garáži.

Vlastníci elektromobilů mají rovněž v porovnání s ostatními poměrně vysoké nájezdy kilometrů. Majitelé Nissanu Leaf najedou v průměru o 50 % více kilometrů, než je evropský průměr u spalovacích motorů a o 30 % více, než najezdí ostatní státní příslušníci využívající spalovacích motorů.

Potřebujete být v obraze ohledně elektromobility?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektromobility a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Češi mají velkou šanci při spolupráci s Asií na zelené energetice a elektromobilitě
18. květen 2022, 18:22
Myslím, že Elon Musk nakonec Twitter nekoupí, říká Daniel Dočekal
18. květen 2022, 18:00
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Konq
29. prosinec 2016, 08:46

Ještě bych doplnil štítek "Marketingový krasožvást" .

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se