Domů
Elektromobilita
Renault plánuje primární nabídku akcií divize elektromobilů Ampere na jaře
Renault Zoe. Zdroj: Renault

Renault plánuje primární nabídku akcií divize elektromobilů Ampere na jaře

Elektromobilita
1 komentář
29. srpen 2023, 09:17
ČTK

Francouzská automobilka Renault plánuje avizovanou primární veřejnou nabídku (IPO) akcií své divize elektromobilů Ampere na jaře příštího roku. V rozhovoru s televizní stanicí BFM to prohlásil generální ředitel Renaultu Luca de Meo. V rámci tohoto plánu chce automobilka do 1. listopadu oddělit divizi elektromobilů do samostatné firmy.

„Takže ji oddělíme a pak uvidíme, zda máme ty správné podmínky pro vstup na trh,“ prohlásil de Meo.

Dodal, že pravděpodobným termínem pro vstup na trh bude jaro 2024.

Oddělení divize je také jedním z hlavních bodů jednání mezi Renaultem a jeho japonským partnerem Nissan. Obě společnosti se snaží přetvořit svoji dlouholetou alianci, která trvá více než dvě desetiletí. Očekává se, že v rámci této reorganizace Nissan investuje do firmy Ampere a získá v ní 15procentní podíl. Investici zvažuje i třetí partner aliance, japonská automobilka Mitsubishi Motors.

Ilustrační foto

Renault v červnu uvedl, že firma Ampere bude podle jeho odhadů zisková v roce 2025. Zdroje agentury Reuters odhadly před měsícem hodnotu divize Ampere až na deset miliard eur (více než 241 miliard Kč).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Michal K.
30. srpen 2023, 09:14

asi to s tym elektro nejde tak ruzovo ako sa cakalo

autoforum. cz/predstaveni/nizozemsko-odpiskalo-sve-plany-na-rozmach-elektromobilu-auta-jsou-moc-draha-a-dochazi-elektrina/

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se