Domů
Akumulace energie
Scania koupila od Northvoltu divizi, která provozuje továrnu na baterie v Polsku
Bateriové úložiště Avista
Zdroj: Governor Jay & First Lady Trudi Inslee, Flickr

Scania koupila od Northvoltu divizi, která provozuje továrnu na baterie v Polsku

Švédský výrobce nákladních automobilů Scania koupil divizi zkrachovalé švédské firmy Northvolt na výrobu baterií pro těžký průmysl, která provozuje továrnu v Polsku. Scania to dnes oznámila v tiskové zprávě. Finanční podmínky transakce ale nezveřejnila.

Divize má zhruba 260 zaměstnanců a vyrábí bateriové systémy využívané ve stavebnictví, těžbě a dalších odvětvích těžkého průmyslu. Kromě továrny v polském městě Gdaňsk provozuje rovněž výzkumné a vývojové centrum ve Švédsku.

Ilustrační foto

Výrobce baterií pro elektromobily Northvolt vyhlásil bankrot v březnu. Skončila tak největší evropská naděje na vytvoření podniku, který by na trhu baterií pro elektromobily konkuroval velkým asijským hráčům.

Společnost Scania je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Štěpán Major
14. duben 2025, 17:41

Fenix ​​​​Battery Recycling Center v North Ayrshire ve Skotsku vyhořelo včera (11.04.25), asi rok po posledním velkém požáru v dubnu 2024. Budou tyto baterie počítány jako recyklované?

https://x.com/1234Fit/status/1911127715006029961

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se