Tesla plánuje navýšit produkci Modelu 3 na 6000 kusů týdně

DomůElektromobilitaTesla plánuje navýšit produkci Modelu 3 na 6000 kusů týdně

Společnost Tesla plánuje do konce června navýšit produkci svého Modelu 3 na 6000 vyrobených kusů za týden. Cílem je naplnění plánu produkce 5000 kusů za týden. Elon Musk přiznává, že jedním z důvodů současných problémů v produkci bylo jeho podcenění člověka jako pracovní síly a přenechání práce strojům.

Tesla potřebuje navýšit produkci kvůli rychlejšímu uspokojování poptávek a potřebnému zisku kvůli udržitelnosti své produkce. Společnost navýší výrobní kapacitu mimo jiné tím, že přidá směny na montážní lince, výrobě karoserií a v lakovně.

Zprávě přišla od Elona Muska den po dočasném pozastavení produkce Modelu 3. Údajně se jedná o plánovanou odstávku. V tomto roce již jedna pauza byla, a to v únoru. Cílem těchto odstávek je vylepšení automatizace a hledání úzkých míst výroby, které produkci zpomalují.

Pozastavení výroby kvůli další optimalizaci výrobního procesu

„Zastavíme produkci na tři až pět dní, kdy implementujeme rozsáhlá vylepšení. Po tomto zásahu by měla produkce Modelu 3 v příštím měsíci dosáhnout 3000 až 4000 vyrobených kusů za týden,“ říká Elon Musk.

Rovněž dodává, že další vylepšení budou následovat ke konci měsíce května. Po této intervenci by měla od června týdenní produkce atakovat 6000 vyrobených kusů týdně.

Investoři bedlivě sledují, jestli bude Tesla schopna plnit své dlouhodobé závazky vůči zákazníkům. Úspěšnost Modelu 3 je pro budoucí ziskovost automobilky klíčová.

Elon Musk rovněž připustil, že nadužívání robotů pro produkci Modelu 3 vedlo k větší komplexitě a s tím souvisejícím zpožděním. Přiznává, že přílišná automatizace nebyla správnou cestou a že není radno lidské zdroje ve výrobě podceňovat.