Domů
Elektromobilita
Tesla v USA svolává ke kontrole téměř všechny své elektromobily
Zdroj: pixabay.com

Tesla v USA svolává ke kontrole téměř všechny své elektromobily

Výrobce elektromobilů Tesla ve Spojených státech svolává ke kontrole 2,2 milionu vozidel, to znamená téměř všechny své elektromobily. Důvodem je nesprávná velikost písma varovných kontrolek, což zvyšuje riziko nehody. Oznámil to dnes americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Pro Teslu je to zatím největší svolávací akce, upozornila agentura Reuters. Před dvěma měsíci musela Tesla překontrolovat 2,03 milionu vozů, aby do svého pokročilého asistenčního systému Autopilot nainstalovala nová ochranná opatření. Kvůli svému asistenčnímu řízení, které má vozidlům umožnit automatické řízení, zrychlení a brzdění v rámci pruhu, je přitom Tesla pod drobnohledem NHTSA.

Svolávací akce se týká vozidel různých modelů, včetně Modelu S, Modelu X, Modelu 3 z let 2017 až 2023, Modelu X a pick-upů Cybertruck. Tesla dodala, že auta Cybertruck, jež jsou nyní ve výrobě, budou mít aktualizaci, která problém vyřeší.

„Varovné kontrolky s menší velikostí písma mohou na přístrojové desce zhoršit čtení informací důležitých pro bezpečnost, což zvyšuje riziko nehody,“ uvádí NHTSA.

Tesla začala bezplatně vydávat aktualizaci softwaru vzduchem (over-the-air), tedy bez potřeby fyzického připojení, která má tento problém odstranit. Díky tomu se zvětší velikost písma varovných kontrolek brzd, parkovacího systému a systému ABS.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(9)
Honza Nedvěd
2. únor 2024, 14:04

Bože to je ale článek ? jako z dikobrazu. Ze svoláváni ke kontrole se na konci článku vyklube overtheair update ?

Honza Nedvěd
2. únor 2024, 14:05

Že by dikobraz patřil na seznam zakázaných slov?

Michal K.
2. únor 2024, 15:27

njn, spolehlivost Tesly je nizsia nez Dacie. Teda aspon podla TUV report

miro novak
2. únor 2024, 15:46

TUV. je Putinkov dezinformacny platok

Michal K.
5. únor 2024, 13:24

TUV je v Nemecku, prosim pekne

CarlosEV
2. únor 2024, 19:04

Četl jste to vůbec ? Asi ne když tam o spolehlivosti nepadlo ani slovo

-
3. únor 2024, 09:37

Re: Michal K. Vy jste článek asi nepochopil, že? :-)

Petr Hariprasad Hajič
6. únor 2024, 18:23

To se ukazuje hezky tady na tom příkladě. Pokud někdo posuzuje spolehlivost Tesly podle počtu updatů, kdy je potřeba například opravit nějaká písmenka v infotainmentu a prohlašuje to za svolávací akci, tak to samozřejmě při frekvenci update asi každých 6 týdnů musí vycházet katastrofálně. :-)

Baton David
2. únor 2024, 15:51

Tomu nerozumím, jde o fyzická písmena na tlačítkách a mění je za jiná jak by vypovídala první půlka článku nebo jde o grafiku na displeji a spraví to několik kB přenesených při aktualizaci jak naznačuje druhá polovina článku? A článek psali dva různí lidé nebo jeden člověk hostící dvě osobnosti?

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se