Domů
Elektromobilita
Tesla zruší neomezené rychlodobíjení zdarma pro nové majitele svých vozů

Tesla zruší neomezené rychlodobíjení zdarma pro nové majitele svých vozů

Společnost Tesla přistoupila k nevyhnutelnému kroku zpoplatnění svých rychlodobíjecích stanic Supercharger. Ty již nebudou pro nové zákazníky neomezeně zdarma. Pro ty bude služba omezena na určitý počet kilowatthodin, jejichž množství by pro běžného uživatele nemělo být významně omezující. V současnosti lze ještě vozy objednávat za stávajících podmínek.

Podle očekávání Tesla nezruší dobíjení zdarma v plném rozsahu. Noví zákazníci budou omezeni 400 kWh ročně. Na toto množství energie lze s vozem najet více než 1600 kilometrů, což je vzhledem k faktu, že první nabití může proběhnout v teple domova, hodnota, která bude většině majitelů pro dobíjení na dlouhých trasách dostačovat. Jinými slovy zůstane využití sítě Supercharger při dobíjení při dlouhých cestách pro majitele Tesly prakticky zdarma. Stávajícím zákazníkům neomezené dobíjení zdarma zůstane i nadále.

Prevence problémů s kapacitou rychlodobíjecích stanic

Vzhledem ke skutečnosti, že majitelé nevyužívali rychlodobíjecích stanic pouze na dlouhých trasách, kdy je zdlouhavé nabíjení vozu značně omezujícím faktorem, nicméně i pro běžné každodenní dobíjení namísto využití běžně dostupných zdrojů elektrické energie, je tento krok automobilky logický. Pokud by k tomuto omezení nedošlo, stalo by se s příchodem Modelu 3 dobíjení značným problémem.

Toto omezení nabude platnosti s lednem roku 2017. Objedná-li si ovšem zákazník vůz do konce roku a dojde-li k jeho dodávce do konce března, pak se na něj toto nové omezení vztahovat nebude.

Zdroj úvodní fotografie: tesla.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.