Domů
Elektromobilita
Tesla zruší neomezené rychlodobíjení zdarma pro nové majitele svých vozů
Dobíjecí stanice Supercharger. Zdroj: Tesla

Tesla zruší neomezené rychlodobíjení zdarma pro nové majitele svých vozů

Společnost Tesla přistoupila k nevyhnutelnému kroku zpoplatnění svých rychlodobíjecích stanic Supercharger. Ty již nebudou pro nové zákazníky neomezeně zdarma. Pro ty bude služba omezena na určitý počet kilowatthodin, jejichž množství by pro běžného uživatele nemělo být významně omezující. V současnosti lze ještě vozy objednávat za stávajících podmínek.

Podle očekávání Tesla nezruší dobíjení zdarma v plném rozsahu. Noví zákazníci budou omezeni 400 kWh ročně. Na toto množství energie lze s vozem najet více než 1600 kilometrů, což je vzhledem k faktu, že první nabití může proběhnout v teple domova, hodnota, která bude většině majitelů pro dobíjení na dlouhých trasách dostačovat. Jinými slovy zůstane využití sítě Supercharger při dobíjení při dlouhých cestách pro majitele Tesly prakticky zdarma. Stávajícím zákazníkům neomezené dobíjení zdarma zůstane i nadále.

Prevence problémů s kapacitou rychlodobíjecích stanic

Vzhledem ke skutečnosti, že majitelé nevyužívali rychlodobíjecích stanic pouze na dlouhých trasách, kdy je zdlouhavé nabíjení vozu značně omezujícím faktorem, nicméně i pro běžné každodenní dobíjení namísto využití běžně dostupných zdrojů elektrické energie, je tento krok automobilky logický. Pokud by k tomuto omezení nedošlo, stalo by se s příchodem Modelu 3 dobíjení značným problémem.

Toto omezení nabude platnosti s lednem roku 2017. Objedná-li si ovšem zákazník vůz do konce roku a dojde-li k jeho dodávce do konce března, pak se na něj toto nové omezení vztahovat nebude.

Zdroj úvodní fotografie: tesla.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516