Domů
Elektromobilita
Tesle roste čínský konkurent - LeEco představilo koncept elektromobilu

Tesle roste čínský konkurent - LeEco představilo koncept elektromobilu

Čínský miliardář Jia Yeuting se po výrobě televizorů a smartphonů vrhá do automobilového průmyslu. Jeho společnost LeEco představila svůj první koncept elektromobilu, který by se měl objevit v sériové produkci v roce 2018. Mohl by se stát konkurentem Tesly?

Společnost Le Holdings Co., jejímž předsedou a zakladatelem je čínský miliardář Jia Yueting, původně začala s výrobou televizí s přístupem na internet, smartphonů a nabídkou cloudových služeb a služeb v oblasti elektronického obchodování. Společnost, jež momentálně vystupuje pod názvem LeEco, ovšem pracovala i  na vývoji vlastních elektromobilů. Nyní se připravuje na žádost o získání výrobní licence v Číně a plánuje výrobu v zahraničí.

Jia Yueting je také jedním z hlavních investorů Faraday Future, společnosti, která v lednu představila svůj futuristický elektromobil, mimo to LeEco spolupracuje na vývoji sportovního elektromobilu s britským Aston Martinem.

Futuristický koncept

Společnost ve středu pro vybrané publikum představila funkční prototyp elektromobilu zvaného LeSEE, který po vzoru Tesly disponuje autopilotem. Při představení Yueting předvedl živou ukázku autonomního řízení a parkování zadáváním hlasových povelů skrze mobilní aplikaci. Kompletní vývoj elektromobilu včetně hnacího ústrojí, akumulátoru a všech ostatních částí proběhl v režii společnosti.

Elektromobil disponuje futuristicky vyhlížejícím interiérem, který jako ovládací prvky využívá dotykové obrazovky. Že se jedná o koncept dosvědčují například kamery místo zpětných zrcátek, které si nenašly cestu do produkční verze z konceptu Tesly Model X. Oficiální představení vozu pro širší veřejnost proběhne 24. dubna v Pekingu. Podle plánů společnosti by měla být výroba sériové verze zahájena v roce 2018.

LeEco předvídá budoucnost svých elektromobilů ve formě autonomní flotily taxíků, i proto elektromobil disponuje předními světly, která jsou schopna měnit barvu a indikovat tak například zda je taxi volné, či obsazené.

Komentáře(1)
Tomas Jirka
22. duben 2016, 09:27

No mně se to po designové stránce (jak interiér tak exteriér) zatraceně líbí, otázka je: jaká bude baterie a pohon (vůbec nepotřebuji takové množství výkonu, jako má Tesla, když jde o grand-tourer), ale hlavně: kdy na to vydělám? :)

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.