Kvůli silnému sněžení je bez elektřiny skoro 15 000 domácností

DomůEnergetika v ČRKvůli silnému sněžení je bez elektřiny skoro 15 000 domácností

Po víkendovém sněžení zůstává v Česku bez proudu zhruba 14.800 domácností. Problémy jsou hlavně na jihu Čech a na Moravě. Opraváři pracují na jejich odstranění, sdělili ČTK mluvčí distribučních společností.

Na 13.000 odběrných míst bez elektřiny evidovala dnes kolem 7:00 společnost ČEZ. Nejčastější příčinou poruch byl pád stromů a větví do vedení, polámané izolátory a přetrhané vodiče. Na vedení vysokého napětí má společnost hlášeny tři desítky poruch.

„I nadále jsme v terénu, v lokalitě středních Čech na Příbramsku, v Plzeňském kraji pracujeme na obnovení dodávky elektřiny v lokalitách Plzeň – jih, dále na Tachovsku a Klatovsku,“ uvedla mluvčí společnosti Soňa Holingerová.

Plné ruce práce mají podle ní i montéři poruchové čety na Moravě. „Zde evidujeme zvýšenou poruchovost na Olomoucku a Přerovsku,“ upřesnila Holingerová. ČEZ předpokládá, že poruchy opraví během dnešního dne.

Distribuční společnost E.ON evidovala ráno 13 poruch na vedení vysokého napětí. Nejvíc – devět – jich je na Prachaticku a Strakonicku.

„Omezeno je asi 800 domácností,“ uvedla mluvčí firmy Martina Slavíková.

Dodala, že v noci opraváři vyhledávali poruchy hlavně v oblasti Blatenska.

Na Zlínsku má E.ON hlášeny problémy hlavně v oblasti nedaleko hranic se Slovenskem. „Konkrétně jde o obce Ostrožská Lhota, Lipina a Křekov,“ upřesnila Slavíková. Poruchy na vedení vysokého napětí se podle ní týkají zhruba tisícovky domácností.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Přenosová soustava 3D
Prohlédněte si v názorné mobilní aplikaci, jak funguje česká přenosová soustava!
Web podporují