Domů
Akumulace energie
Siemens spojí při vývoji baterií síly se společností Eos Energy Storage
Eos Energy Storage

Siemens spojí při vývoji baterií síly se společností Eos Energy Storage

Siemens se stává součástí byznysu na skladování elektřiny. Spojí svoje síly se společností Eos Energy Storage. Spolu budou poskytovat komplexní řešení v dynamicky se vyvíjejícím novém oboru.

Siemens se rozhodl pro úzkou spolupráci se společností Eos Energy Storage (EES). EES se zabývá vývojem systémů pro skladování elektřiny a firma se nechala slyšet, že obě společnosti již spolu vyvinuly systém, který obsahuje měniče a kontrolní systém s modulární instalací a nízkými provozními náklady. Společnosti chtějí na trhu nabízet technologie skladování elektřiny jak pro systémy připojené do sítě, tak pro off-grid systémy.

„Tento společný produkt nabízí zákazníkům ekonomickou alternativu ke konvenčním systémům, hybridní systém pro majitele obnovitelných zdrojů a úspory spolu se stabilitou pro komerční zákazníky,“ sdělil EES ve svém prohlášení.

EES bude chtít s pomocí energetického giganta Siemense využít svých předností pro nabízení komplexních systémů a především doufá, že spoluprací nastaví v oboru skladování elektřiny novou hranici. Siemens se ke spolupráci vyjádřil, že tento krok je v souladu se strategií společnosti, která míří na rychle dospívající trh se skladováním elektřiny.

Slibný obor

Siemens a EES chtějí spolu vytvořit určitý standard pro projekty v oboru se zaměřením na spolehlivost s dobrou návratností investic. Siemens se již nějakou dobu snaží proniknout do vysoce nárokované oblasti uskladňování elektřiny. Náklady na technologie v oboru v posledních letech prudce klesly a po sérii mnoha úspěchů firma doufá, že by nová technologie mohla přispět mimo jiné ke stabilitě sítě a podpoře obnovitelných zdrojů.

EES má v současnosti dominantní produkt Aurora baterie, která se prodává s výkonem 1 MW a kapacitou 4 MWh. Siemens se bude kromě vývoje nového systému snažit soustředit na rozvoj tohoto již vytvořeného produktu a integrovat ho do různých projektů. Nejedná se o ojedinělou situaci, kdy se spojují dvě společnosti, aby vstoupily na trh se skladováním elektřiny. Nedávno se podobně spojily firmy E.ON a Samsung.

Zdroj úvodní fotografie: www.pennenergy.com

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se