Domů
Jaderné elektrárny
EDF musí do roku 2022 opravit vodní přivaděč jaderné elektrárny Tricastin, aby odolal zemětřesení

EDF musí do roku 2022 opravit vodní přivaděč jaderné elektrárny Tricastin, aby odolal zemětřesení

Společnost EDF, provozující francouzskou jadernou elektrárnu Tricastin, musí do konce roku 2022 opravit a zabezpečit kanál, který k ní přivádí chladicí vodu. Již v roce 2017 francouzský jaderný regulační úřad nařídil odstavení elektrárny kvůli bezpečnosti kanálu, jehož protržení by pro elektrárnu mělo fatální následky, EDF však ještě tentýž rok provedla požadovaná dočasná opatření a elektrárnu opět spustila. 

Francouzská společnost EDF musí na základě rozhodnutí jaderného úřadu (Autorité de Sûreté Nucléaire – ASN) dále posílit břeh kanálu, který dodává chladicí vodu do své jaderné elektrárny Tricastin s instalovaným výkonem 3820 MW v jižní Francii, a to nejpozději do konce roku 2022.

„EDF plánovala další práce na tomto přivaděči, aby mohla odolat extrémním zemětřesením definovaným po havárii ve Fukušimě. Rozhodnutí přijaté ASN dne 25. června 2019 požaduje, aby posílení břehů bylo dokončeno nejpozději do konce roku 2022,“ uvedl ASN.

Práce na březích kanálu Donzere-Mondragon jsou nutné, aby bylo zajištěno, že v případě extrémního zemětřesení budou schopny odolat jeho dopadům, jak je nařízeno ve francouzských bezpečnostních standardech stanovených v návaznosti na havárii v japonské Fukušimě.

Opravy budou probíhat za provozu

Už v září 2017 ASN nařídil dočasné odstavení elektrárny z důvodu rizika selhání 400 metrů dlouhé části břehu kanálu v případě zemětřesení. EDF však provedla výztužné práce a ASN schválila restart reaktorů v prosinci téhož roku.

EDF nebude během prováděných prací povinna elektrárnu odstavovat, musí však zvýšit dohled nad kanálem, monitorovat tlak vody a zajistit dostatečný personál a vybavení, aby mohla na případné poškození včas reagovat.

Zdroj úvodní fotografie: IAEA

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.