Domů
Jaderné elektrárny
Odbory ve francouzské energetické firmě EDF slibují další stávku
Zdroj: EDF, Francouzská jaderná elektrárna Fessenheim.

Odbory ve francouzské energetické firmě EDF slibují další stávku

Odbory ve francouzské státní energetické firmě EDF dnes ohlásily, že 17. října znovu vstoupí do stávky, pokud vláda neodvolá plány na restrukturalizaci společnosti. Uvedla to agentura Reuters.

Na protest proti vládním plánům, které by mohly část podnikání EDF otevřít soukromým investicím, stávkovala 19. září více než třetina zaměstnanců společnosti.

Zářijový protest, který zasáhl i jaderné a plynové elektrárny, podle listu La Tribune nijak nepostihl energetickou síť ani domácnosti. Pokles výroby elektřiny o devět procent ovšem firma musela nahradit drahým dovozem.

msk ank

Komentáře

(1)

JVr

7. říjen 2019, 09:38

Ach ti Francouzi, stávkují stále a proti všemu. HDP tak zrovna moc neroste a ani neporoste.

Někdy si říkám, že by si z nich měli zaměstnanci v ČR vzít vzor a taky si něco pořádnou stávkou vymoci, a někdy si říkám, že je to socialistická banda flákačů, co chce jen více a více peněz, a zasahovat majitelům firem do jejich práv na řízení firmy.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.