Domů
Jaderné elektrárny
USA prodlouží Rusku, Číně a EU výjimku pro civilní jadernou spolupráci s Íránem
Zdroj: http://cdn.timesofisrael.com/uploads/2012/03/Mideast-Iran-Nuclear-_Horo2.jpg

USA prodlouží Rusku, Číně a EU výjimku pro civilní jadernou spolupráci s Íránem

Spojené státy o dalších 90 dní prodlouží výjimku, která umožní Rusku, Číně a evropským zemím civilní jadernou spolupráci s Íránem. Ve středu to podle agentury Reuters oznámil bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton.

„Tyto jaderné aktivity sledujeme velice, velice pozorně,“ řekl Bolton k prodloužení výjimky.

Naposledy USA výjimku prodloužily v květnu. Opatření se týká čistě civilních projektů v íránském nukleárním zařízení v Aráku, jaderné elektrárny v Búšehru či fordouského střediska na obohacování paliva.

Americký prezident Donald Trump loni oznámil odstoupení Spojených států od mezinárodní jaderné dohody s Íránem z roku 2015. Šéf Bílého domu tento dokument označil za katastrofální, neboť podle něj nebrání Teheránu získat jadernou zbraň. Uvalil zároveň nové sankce na islámskou republiku, která tvrdí, že její jaderné aktivity nejsou zaměřené vojensky. Ostatní signatáři, kterými jsou Rusko, Čína, Německo, Francie a Británie, chtějí dohodu udržet.

Komentáře

(1)

Jaroslav Loudil

1. srpen 2019, 09:40

Rusko chce letos zahájit v Iránu stavbu reaktoru Bušéhr II o výkonu 1.050 MW. Tak jsem zvědav, jak se na to budou USA tvářit. Na Rusko jsou už uvaleny všechny myslitelné i nemyslitelné sankce, tak se doufám nenechá zastrašit a stavbu v klídku zahájí. Bude to v zájmu nás všech. Bušéhr II bude produkovat čistou elektřinu bez zanechání uhlíkové stopy a to dnešní svět potřebuje "jako sůl" !! USA svými sankcemi vlastně brání snižování emisí CO2 ve světě. A to není moc dobrá vizitka !!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.