Domů
Německo
Němečtí dovozci uhlí čekají od září nárůst dodávek
Černouhelná elektrárna Datteln. Zdroj: Uniper
Zdroj: Uniper

Němečtí dovozci uhlí čekají od září nárůst dodávek

Německo
Bez komentáře
9. srpen 2022, 17:08
ČTK

Němečtí dovozci černého uhlí očekávají od příštího měsíce vyšší dodávky, ale obávají se, že to mohou zkomplikovat logistické problémy. Agentuře Reuters to řekl předseda skupiny německých dovozců uhlí VDKi Alexander Bethe. Výrobci elektřiny se od příštího měsíc budou muset více zaměřit na spalování uhlí a odvrátit se od ruského plynu.

V září by se podle Betheho mohl zvýšit dovoz proti květnu o 50 procent. V květnu dovoz činil 2,35 milionu tun. Loni v zimě členové VDKi obdrželi měsíčně kolem 3,5 milionu až čtyř milionů tun. Bethe dodal, že potřeba fosilních paliv závisí také na vývoji počasí a jeho vlivu na výrobu elektřiny z větrných turbín.

VDKi na počátku letošního roku označila za potenciální dodavatele uhlí Austrálii, Jihoafrickou republiku, Indonésii a Kolumbii. Problémy s logistikou zahrnují nedostatek manipulačních kapacit v přístavech a na palubách vnitrozemských říčních lodí, které mohou plout pouze s omezeným objemem nákladu, protože horské a suché počasí snížilo hladiny řek. Hůře dostupná je také přepravní kapacita na železnici. Nízký stav vody na řekách a kanálech může přetrvávat až do poloviny nebo konce srpna, poté by se ale mohl zmírnit.

Německo může letos dovézt nejméně 32 milionů tun energetického uhlí, odhadl Bethe. Loni země dovezla 27 milionů tun. Přesná výše dovozu bude záviset na dostupnosti větrné elektřiny a vlivu počasí na poptávku.

Štítky:Německo
uhlí

Potřebujete být v obraze ohledně německé energetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti německé energetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Německo nabídne letos v aukcích podporu pro rekordní objem pevninských větrných elektráren
20. leden 2023, 05:57
Německé sítě nejsou připraveny na nápor tepelných čerpadel a elektromobilů. Dodávky elektřiny mohou být omezovány
19. leden 2023, 05:57
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516