Domů
Německo
Pokračování Dieselgate - do podezření z podvodu se dostalo i mnichovské BMW

Pokračování Dieselgate - do podezření z podvodu se dostalo i mnichovské BMW

Dva a půl roku po vypuknutí skandálu falšování výsledků emisních hodnot u dieselových motorů se k Volkswagenu a Daimleru dostalo na pranýř i BMW. V úterý se BMW stalo poprvé předmětem žaloby v souvislosti s emisním podvodem. Prozatímní oficiální stanovisko BMW cílenou manipulaci s výsledky nepřipouští.

I u BMW se objevuje podezření, že dodávalo do svých automobilů software, jehož účelem bylo papírově snížit množství vypouštěných škodlivin do ovzduší. Den před tiskovou konferencí prohledali úředníci státního zastupitelstva sídlo společnosti v Mnichově a výrobnu motorů v rakouském Steyru.

Údajná chyba při nahrávání řídícího software

Ředitel společnosti BMW vždy zdůrazňoval, že u jejich motorů k manipulaci se softwarem pro řízení emisí dieselových motorů nedocházelo. Úředníci si nicméně pořád stojí za svým a požadují krok v podobě svolávací akce pro zhruba 11 400 automobilů. V interních testech bylo zjištěno, že došlo k přiřazení správně vyvinutého softwaru k nesprávným verzím modelu motorů. BMW tedy nadále předpokládá, že se jedná o incident související s chybným přiřazením a nikoli o cílenou manipulaci s hodnotami emisí.

Státní zástupci se mobilizovali 22. 2. 2018, kdy BMW oficiálně připustilo, že došlo k instalaci nepřípustného zařízení. Dne 27. 2. začalo předběžně vyšetřování tohoto důvodného podezření manipulace s výsledky testů.

Mnichovské státní zastupitelstvo již nějakou dobu vyšetřuje automobilku Audi, součást koncernu Volkswagen, pro obdobné podezření manipulace s emisemi.

Zdroj úvodní fotografie: Maxpixel

Komentáře

(1)

Petr

22. březen 2018, 09:56

Tady se zase někdo tváří, jako by nebylo jasné, že ty podvody dělaly v určité době všechny evropské automobilky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.