Domů
Elektřina
Apple postaví v Evropě dvě "zelená" data centra

Apple postaví v Evropě dvě "zelená" data centra

Společnost Apple, která v roce 2011 obdržela od Greenpeace nelichotivý titul „nejméně zelené“ společnosti v oblasti informačních technologií, oznámila plány pro vybudování dvou data center v Evropě, která budou napájena pouze „zelenou“ elektřinou. Náklady na projekt mají dosáhnout 1,25 mld. liber. Těmito plány potvrzuje svá nedávná prohlášení, že elektřina, jíž jsou nyní zásobovány její data centra, pochází 100% z obnovitelných zdrojů energie. Příkladem nového přístupu Applu je solární elektrárna zásobující data centrum v Severní Karolíně o instalovaném výkonu 40 MW, která je svým výkonem jen o něco málo menší než největší solární elektrárna ve Velké Británii.

Data centra budou vybudována v Irsku a Dánsku a do provozu mají být uvedena v roce 2017. Mogen Jensen, dánský ministr pro obchod a rozvoj spolupráce, podotkl, že tímto projektem se potvrzuje pozice Dánska jako světového lídra v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Výkonný ředitel Irské asociace pro větrnou energii Kenneth Matthews zase prohlásil, že tento projekt je jeden z mnoha, které budou následovat při očekávaném rozvoji výstavby data center v Irsku.

Apple prozatím blíže nespecifikoval detaily o plánovaném zatížení a spotřebě elektřiny nových data center, tudíž lze obtížně předvídat příspěvky těchto zdrojů do portfolia obnovitelných zdrojů obou zemí. Při pohledu na instalovaný výkon solární elektrárny dodávající elektřinu zmíněnému data centru v Severní Karolíně se ovšem zajisté bude jednat o zajímavá čísla. Dánské data centrum bude navíc využívat odpadní teplo z chlazení serverů, které bude přepravováno do přilehlých domácností.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Ze 1300 skok na 4900 Kč. ČEZ přichází s novými cenami plynu
26. květen 2022, 12:56
Babiš: Vláda by na pomoc podnikatelům měla použít dividendy ČEZ
26. květen 2022, 12:41
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se