Duke Energy zprovoznil svou největší solární elektrárnu v Texasu

DomůObnovitelné zdrojeDuke Energy zprovoznil svou největší solární elektrárnu v Texasu

Americká společnost Duke Energy Renewables  ve čtvrtek oznámila dokončení své doposud největší solární elektrárny v americkém státě Texas. Projekt Lapetus, který je teprve druhým solárním projektem této společnosti v Texasu, má instalovaný výkon střídačů 100 MWac a začal s komerčním provozem již prosinci 2019.

Projekt Lapetus zakoupila Duke Energy od společnosti 7X Energy v únoru minulého roku. Projekt se skládá z více jak 340 tisíc solárních panelů na ploše přibližně 800 akrů. Během jeho realizace na něm pracovalo až 240 lidí. Vyrobená elektřina bude prodávána na základě tří víceletých smluv o nákupu energie společností Brazos Electric Power Cooperative Inc.

„Texas je z hlediska solární energie na čtvrtém místě v USA. Jsme nadšeni, že projekt Lapetus je nyní v provozu a že bude přispívat k růstu čistých zdrojů elektrické energie v komunitě,“ uvedl Rob Caldwell, prezident společnosti Duke Energy Renewables.

Projekt Lapetus byl vytvořen původním vlastníkem, společností 7X Energy. Návrh konstrukce projektu, návrh zařízení, FV modulů, střídačů a samotná výstavba byla provedena společností Swinerton Renewable Energy. Duke Energy pouze dokončil vývoj projektu, řídil jeho výstavbu a nyní je jeho provozovatelem.

Další projekty solárních elektráren

Kromě projektu Lapetus minulý rok Duke Energy Renewables oznámila také akvizici dvou projektů o celkovém instalovaném výkonu 400 MWac. Oba projekty, Holstein Solar a Rambler Solar, mají vstoupit do komerčního provozu někdy v polovině letošního roku.

Činí se také sesterská společnost Duke Energy Florida, která minulé pondělí oznámila dokončení dvou solárních parků o instalovaných výkonech 45 a 74,9 MW. Společnost zároveň oznámila dva nové projekty solárních elektráren o výkonu 74,9 MW.

Zdroj úvodního ozbrázku: Duke Energy Renewables