Domů
Obnovitelné zdroje
GE Renewable energy plánuje otevřít továrnu na offshore větrné elektrárny v Číně

GE Renewable energy plánuje otevřít továrnu na offshore větrné elektrárny v Číně

Americká společnost GE Renewable oznámila svůj úmysl otevřít novou továrnu na výrobu offshore větrných elektráren v čínské provincii Guangdong. Společnost dále plánuje vybudovat nové centrum pro provoz a rozvoj ve městě Guangzhou. Cílem je využít rostoucí poptávky po offshore větrných elektrárnách v Číně.

Nová továrna v lokalitě Jieyang má pomoci pokrýt rostoucí čínskou poptávku po offshore větrných elektrárnách a bude dodávat zařízení pro domácí a regionální projekty. Stavba samotného komplexu má začít na konci tohoto roku, dokončení je zatím plánováno na rok 2021. Továrna na offshore větrné elektrárny bude součástí specializovaného průmyslového uskupení pro přímořské větrné elektrárny v Jieyangu, který se bude skládat ze všech potřebných dodavatelů.

V novém centru řízení a rozvoje v Guangzhou má být prováděn výzkum a vývoj zaměřený na konkrétní potřeby v regionu. Lokalita má zároveň podporovat zákazníky pomocí optimalizace nákladů na projekt, zaškolování pracovníků, managementu dat a provozních a servisních služeb. Nové centrum bude rovněž regionálním oddělením pro prodej a řízení projektů.

„Čína je jedním z největších trhů s přímořskými větrnými elektrárnami na světě. Podle hlavního provinčního plánu na rozvoj větrných elektráren mají okolo roku 2030 v oblasti být elektrárny s celkovým instalovaným výkonem 66 GW. Vyspělá technologie našich 12MW turbín Haliade-X, nejvýkonnějších větrných turbín na světě, bude značně ceněná regionálními zákazníky. Naše nová továrna v Jieyang a centrum pro provoz a rozvoj v Guangzhou nás postaví do lepší pozice pro pokrytí poptávky našich zákazníků v tomto rychle se rozvíjejícím průmyslovém odvětví, a zároveň pomůže Číně realizovat své rostoucí ambice v oblasti přímořských větrných elektráren.“ – John Lavelle, výkonný ředitel Offshore Wind v GE Renewable Energy

Nová továrna společně s továrnou ve Francii pomůže GE pokrýt rostoucí trh

„Smlouvy, které jsme dnes podepsali, reprezentují nejenom pokračování GE v investování v Číně, ale jsou také důležitým milníkem, neboť jimi urychlujeme strategie GE pro další růst na trhu prostřednictvím 3 pilířů, a to lokalizací, partnerství a digitalizací.“ – Rachel Duan, výkoná ředitelka Global Growth Markets

Továrna ve Francii, kde jsou nejvýkonnější turbíny v současnosti budovány, bude dále obsluhovat všechny ostatní mezinárodní projekty. Dohromady mají obě továrny pomoci GE Renewable Energy pomoci pokrýt rostoucí globální poptávku po offshore  větrných elektrárnách. Globální centrála pro přímořské větrné elektrárny rovněž zůstane ve Francii

Zdroj úvodního obrázku: GE Renewable Energy

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Místo plynových kotlů solární panely a tepelná čerpadla. Developeři upravují bytové projekty
28. září 2022, 04:30
Soláry bude snazší postavit. Od elektráren pro bytovku je Česko ale daleko
27. září 2022, 18:10
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
Loudil
19. červenec 2019, 09:22

Čínské východní pobřeží je přelidněné , proto se dnes velké větrné parky budují na Západě země , daleko od míst spotřeby . Přináší to nutnost dlouhých přenosových soustav, které jsou drahé a zároveň to přináší ztráty ve vedení. Mořské větrníky by tento problém mohly vyřešit a přesunout místo výroby k místu spotřeby. Zvláště, pokud by se i na moři stavěly větrníky po 12 MW, by to bylo velmi přínosné.

Jan Veselý
20. červenec 2019, 06:57

Mělké Žluté moře mezi pobřežím SV Číny a Koreou je pro tuhle výstavbu ideální. A potenciál výroby se počítá v TW.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se