Domů
Obnovitelné zdroje
IKEA bude nabízet fotovoltaické systémy pro domácnosti

IKEA bude nabízet fotovoltaické systémy pro domácnosti

Švédský nábytkový gigant se chystá spustit solární program pro domácnosti ve třech evropských zemích. Později by se měl program rozšířit globálně. S informací přišel minulý týden PV magazine na svých webových stránkách.

IKEA bude mít ve svých obchodních domech prodejní místa, kde si zákazníci budou moci pořídit solární systémy. Prodejní místa se nejdříve objeví ve Velké Británii, Nizozemsku a Švýcarsku v první polovině roku 2016. Na přelomu let 2016 a 2017 by IKEA chtěla nabízet solární systémy pro domácnosti v devíti zemích.

„IKEA chce pomáhat a inspirovat své zákazníky k udržitelnějšímu životu v domácnosti a tento solární program je jedním z kroků na cestě k dosažení této ambice.“

Håkan Nordkvist, vedoucí Sustainability innovation v IKEA

Podle slov Håkana Nordkvista provedla IKEA průzkum trhů ve Velké Británii, Nizozemsku i Švýcarsku. Cílem bylo zjistit, zda by zákazníci měli o solární systémy pro domácnost zájem.

Minulý rok navštívilo obchodní řetězec IKEA 770 milion zákazníků

Loni neprodloužila IKEA spolupráci s čínskou společností Hanergy, která byla výhradním dodavatelem solárních panelů pro švédský řetězec. Důvodem bylo vyšetřování společnosti hongkongským regulátorem trhu s cennými papíry.

IKEA chce nyní vsadit na osvědčenou taktiku, která spočívá v dostupnosti a jednoduchosti nákupu.

„Aby bylo možné rozvinout solární systémy pro domácnosti ve velkém měřítku, potřebujeme velmi jednoduchý a jasný proces nákupu a nabídka musí být cenově dostupná. Přesně tohle naši zákazníci normálně dostanou, když navštíví IKEU, a budeme v tom pokračovat i v případě nabídky solárních systémů pro domácnost.“

Håkan Nordkvist, vedoucí Sustainability innovation v IKEA

IKEA se dlouhodobě snaží o udržitelné podnikání a zároveň se snaží inspirovat i své zákazníky, kterých loni bylo v obchodních domech po celém světě 770 milionů.

Zdroj úvodní fotografie: IKEA

Potřebujete být v obraze ohledně obnovitelných zdrojů?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti obnovitelných zdrojů a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Pro přechod na zelenou energii máme dostatek nerostných surovin, říká studie
28. leden 2023, 11:58
Větrné elektrárny jsou už vyšší než socha Svobody. A začínají se lámat
28. leden 2023, 08:30
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516