Domů
Obnovitelné zdroje
Jakou zvolit hybridní fotovoltaickou elektrárnu? SolaX nabízí nejlepší poměr ceny a kvality
Ad
Solar panel cells on the roof of a new house agains blue sky.
Zdroj: Depositphotos

Jakou zvolit hybridní fotovoltaickou elektrárnu? SolaX nabízí nejlepší poměr ceny a kvality

Hybridní fotovoltaická elektrárna je bezesporu jedním z nejlepších výdobytků dnešní doby. Za rozumnou cenu podpořenou štědrými dotacemi lze získat efektivní nástroj, který běžným rodinným domům rapidně sníží náklady za elektřinu až na minimum. Tedy je-li systém správně navržen.

Fajnšmekři a nadšenci do ekologie a soběstačnosti v poslední době hledají atraktivní alternativu v podobě “ostrovních systémů”, jejichž podstata je v úplném odpojení od distribuce, nicméně návrh a instalace “hybridu” je jednodušší a pro koncového klienta neporovnatelně - často až o polovinu levnější! Hybridní fotovoltaická elektrárna prokazuje běžným majitelům rodinných domů medvědí službu, protože získat v dnešní době zdroj elektřiny “zdarma”, kterou si sami vyrobíte, je k nezaplacení.

Návratnost investice do hybridní fotovoltaické elektrárny se vám navíc díky výhodným dotacím, které hradí okolo 50 % nákladů, spolehlivě vrátí přibližně do 6 let! Jaké řešení ale zvolit? Instalačních firem vyrostlo nepřeberné množství a podobně je to i s technologií. Jakou společnost a jakou technologii se vyplatí zvolit? Je-li vaším cílem najít produkty s co možná nejlepším poměrem cena X výkon, pak doporučujeme vsadit na SolaX. S produkty SolaX neprohloupíte.

Značka SolaX je ve světě fotovoltaických technologií pojmem. Dnes patří k předním světovým výrobcům střídačů a baterií, což jsou nejdůležitější prvky fotovoltaických elektráren. Co nabízí?

O společnosti SolaX

Solární invertor, nebo také měnič či střídač je zařízení, které má za úkol převádět stejnosměrné napětí z fotovoltaických panelů na napětí a frekvenci rozvodné střídavé sítě. Pro využití ve fotovoltaice současný trh nabízí hned několik druhů těchto měničů. Vybrat si vhodný a zároveň spolehlivý produkt tak nemusí být zcela jednoduché.

Jedním z předních představitelů tohoto odvětví je značka SolaX. Vznikla teprve v roce 2010, na trhu je tak zatím relativním nováčkem. Do budoucna si ovšem klade nemalé ambice stát se světovým lídrem ve vývoji, výrobě, ale i distribuci solárních střídačů. A nakročeno nemá vůbec špatně.

Již nyní k tomu podniká razantní kroky. Svoje výrobky přísně testuje a deklaruje tak naplnění nejpřísnějších mezinárodních standardů. Střídače se proto vyznačují vysokou kvalitou, spolehlivostí a účinností. Dokládá to ostatně i použitelnost jejích výrobků nejen pro domácí instalace, ale i v průmyslu, kde jsou obyčejně nároky několikanásobně vyšší. SolaX stejně tak poskytuje svým zákazníkům solární invertory s důrazem na maximální odolnost, životnost, spolehlivost a to vše za příznivé ceny.

Portfolio společnosti SolaX

Jedná se o dceřinou společností skupiny Suntellite, která má ústředí v Číně. V této asijské země tak je situována i její produkce. Jednotlivé komponenty nicméně pocházejí od dodavatelů z Německa, Japonska a USA.

V současnosti portfolio společnosti konkrétně zahrnuje nabídku jednofázových i třífázových střídačů. Jednofázové stringové střídače SolaX jsou také známé jako „grid-tie“ nebo „neostrovní“. Tyto jednofázové stringové střídače však nepodporují použití bateriového úložiště ani neumožňují využití elektřiny ze solárních panelů při výpadku sítě.

Miroslav Toušek, jednatel přední české společnosti specializující se na instalace hybridních fotovoltaických elektráren říká: “Při výběru spolehlivého dodavatele technologie pro naše instalace jsme se v našem týmu řídili nejen přijatelnou cenou komponent, ale hlavně kvalitou a spolehlivostí, která je klíčová koneckonců i pro reputaci naší společnosti, na které si velmi zakládáme. Vzhledem k našim letitým zkušenostem z tohoto byznysu byla sázka na SolaX jednoznačně skvělou volbou. Spousta našich zákazníků je velmi dobře připravená na instalaci fotovoltaické elektrárny, na internetu si čtou spousty článků a sami si nás dohledali díky tomu, že nabízíme právě SolaX.”

Solax má v nabídce celou řadu produktů pro rezidenční, komerční a průmyslové solární aplikace, včetně standardních střídačů pro fotovoltaické systémy (FV), hybridních střídačů pro systémy s úložištěm, jakož i baterií a bateriových skříní.

SolaX tak nabízí komplexní fotovoltaický ekosystém, který je vyladěn, aby poskytoval co nejlepší kompatibilitu a součinnost všech prvků.

Jaké jsou výhody invertorů SolaX

Invertory SolaX nabízejí vysokou účinnost až 97,6 %. Vyznačují se i dlouhou životností, deklarovaná střední doba mezi poruchami činí 100 000 hodin. Očekávaná doba provozu se tak pohybuje okolo 11 let. Veškeré střídače této značky mají taktéž krytí IP65. Uváděná hlučnost zařízení je nižší než 25 decibelů.

Tip: S dotacemi Nová zelená úsporám můžete získat podporu na instalaci fotovoltaické elektrárny až ve výši 200.000 Kč. V rámci dotací na fotovoltaiku jsou podporovány střídače s účinností minimálně 95 %.

Jednotlivé produkty se rovněž dodávají s mimořádně uživatelsky přívětivým cloudovým monitorovacím systémem. Wi-Fi konektivita je posílena o „Smart Plug“, který umožňuje znatelně komfortnější ovládání na dálku.

Deklarovaná záruka na výrobky činí 5 až 10 let. Zároveň u svých produktů společnost zajišťuje v plné míře technickou podporu včetně vzdáleného monitoringu nebo služeb výměny zboží.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(10)
Pravoslav Motyčka
19. leden 2023, 22:16

Samozřejmě že je to tak a proč to tak je, protože je to Čínská technologie , která je prostě pokročilejší a přitom levnější. V solární technice máte 2 možnosti buď si koupit výrobky z Číny a nebo si koupit horší a dražší výrobky, které z Číny nejsou. Za pár let to bude platit i o autech.

Marek Kuchejda
20. leden 2023, 00:26

Je to tak. Kdo chvíli stál stojí opodál. My tady na západě roky rozvažujeme zda se nám to ekonomický vyplatí. Postavíme nebo nepostavíme. Dnes už je jasné, že nepostavíme. Vše už stojí v Číně.

Podle analýzy společnosti Solarbe Consulting hodlá 10 největších čínských výrobců panelů (Top 10) v roce 2023 dodat na trh celkem 400 GW svých produktů. To značně převyšuje celosvětovou poptávku, která má v letošním roce dosáhnout úrovně 350-380 GW.

Petr prochaska
20. leden 2023, 09:41

My nerozvažujeme, my čekáme několik let na rozhodnutí úředníků, jestlí nám to povolí. Pak máme drahou pracovní sílu a vysoké odvody za zaměstnance. Pak máme drahé energie. V neposlední řadě máme vyšší daně a emisní povolenky. Ve výsledku se výroba na západě nevyplatí.

Jirka94535
20. leden 2023, 14:13

Jedná se o reklamu. Samé klady, to vždycky zpozorním. I jako přízivec FVE bych byl opatrný.

Emil
20. leden 2023, 14:27

Úplně samé klady tam nejsou, píše se tam: "Hybridní fotovoltaická elektrárna prokazuje běžným majitelům rodinných domů medvědí službu". Význam tohoto slovního spojení je přitom následující: "Prokážeme-li někomu medvědí službu, znamená to, že jsme v dobrém úmyslu napáchali víc škody než užitku." Nejspíš ale jen autor článku neví co slovní spojení "medvědí služba" znamená. :-)

hellokitty
21. leden 2023, 09:18

chceli asi pouzit nejaky vyraz co bude evokovat nieco silne, obrovske, ale vyznelo to presne naopak

Zbyněk Poisl
28. leden 2023, 10:04

Ona to ale medvědí služba je. I při dnešních vysokých cenách elektřiny a dotacích, je reálná návratnost víc než 10 let, a to je příliš moc. Dodavatelé zneužívají situaci a ceny drží lichvářsky vysoko.

Baton David
22. leden 2023, 10:29

asi si ten článek budu muset přečíst víckrát, dočetl sem se že je to značka ale jen od 2010 a že vše z Číny je dobré, ale komponenty jsou z Japonska, Německa a USA, a že hybridní systémy jsou nejlepší a zároveň dělají medvědí službu, to myslí že se musí každých 11 let vyměnit invertor s účinností 97%? článek je komerční a vypadá jak kdyby byl automaticky přeložen z čínštiny do angličtiny pak do němčiny a pak do japonštiny, znovu do angličtiny, a pak to lidský překladač napsal sem, chápu že reklamní články nemohou být kvůli držení know-how pod pokličkou konkrétní, ale tenhle to s tou nekonkrétností přehnal, jako reklama to vyzní - neinstalujte solax, pracují tam /a teď nevim jak to mám napsat aby mi systém nesmázl komentář, prostě to nekupujte

Jan Kopecký
22. leden 2023, 10:43

Psal to člověk, nebo nějaký robot (s automatickým překladačem)? A reklama se na tomto webu neoznačuje jako reklama (komerční sdělení)?

hellokitty
22. leden 2023, 19:06

je tam vzdy na fotke taky zlty text "Ad" a hviezdicka

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se