Domů
Obnovitelné zdroje
Nordex SE kupuje segment větrných turbín Acciona
větrné elektrárny

Nordex SE kupuje segment větrných turbín Acciona

Nordex SE, německá společnost zabývající se výrobou větrných turbín, koupila za 785 mil. euro (cca 21 mld. Kč) segment zabývající se výrobou větrných elektráren společnosti Acciona. Akcie společnosti Nordex v návaznosti na tuto informaci vzrostly o 7 %, akcie Acciony o 9%.

Část transakce byla provedena v akciích a část finanční platbou. Účelem akvizice hamburské společnosti Nordex SE je vytvořit společnost s globálním dosahem v odvětví výroby větrných turbín.

„Díky kombinací zakázek společností je možné vytvořit hráče na trhu s globálním dosahem. Oběma společnostem to umožní minimalizovat dopady fluktuace poptávky na jednotlivých trzích“
Tisková zpráva společnosti Nordex SE

Na to pochopitelně reagovaly akcie obou zúčastněných společností. Nordex si připsal za dnešní den 7,4 % a obchoduje se za 26,8 eura. Acciona si připsala 9.3 % na 69,13 euro.

V tomto roce si obecně akcie společností vyrábějící větrné turbíny vedou velice dobře. Některé z nich si jen od začátku roku připsaly přes 70 %.

Tisková zpráva dále uvádí, že aktivity obou společností se vhodně doplňují. Zatímco pro Nordex SE je hlavním trhem Evropa a specializuje se na komplexní projekty větrných farem, hlavní trh pro Accionu je zejména na americkém kontinentě a zaměřuje se na větrné farmy o velkém výkonu.

Společnost Acciona získá dohromady 29,9% podíl v Nordex SE

Nordex zaplatí společnosti Acciona 366,4 mil. euro (téměř 10 mld. Kč) přímo, zbylou částku zaplatí formou vydání 16,1 milionu nových akcií o hodnotě 26 euro (akcie společnosti v pátek na konci dne měly 24,955 euro).

Předpokládané dokončení transakce je odhadováno na první čtvrtletí 2016, včetně zvýšení kapitálu společnosti.

Současně s touto transakcí získá společnost Acciona 13,3% podíl společnosti Nordex od společnosti Skion-momentum, který má hodnotu 335 mil. euro.

Podle tiskové zprávy společnosti Acciona se díky akvizici stane společnost jednou z pěti největších společností na světe zabývajících se výrobou větrných turbín. Acciona získala celkově díky této transakci 29,9% podíl ve společnosti Nordex.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se