Domů
Obnovitelné zdroje
O německou aukci pro střešní fotovoltaiky byl opět silný zájem
Střešní solární elektrárna
Zdroj: mjmonty / Creative Commons / CC BY 2.0

O německou aukci pro střešní fotovoltaiky byl opět silný zájem

V Německu se v únoru uskutečnilo první letošní kolo aukcí pro fotovoltaiky na střechách a protihlukových bariérách. Aukce se těšila silnému zájmu, kdy objem přihlášených projektů oproti minulé aukci opět vzrostl. Vysoutěžené ceny poklesly pouze mírně, oproti pozemním instalacím jsou stále výrazně vyšší.

Německo si pro letošní rok naplánovalo celkem tři kola aukcí pro fotovoltaiky umisťované na střechách budov. Původně mělo každé kolo nabídnout k soutěžení 300 MW, regulátor objem snížil na hodnotu okolo 260 MW. Do prvního kola bylo podle německého síťového regulátora přihlášeno 194 projektů s celkovým instalovaným výkonem 378 MW. Devět projektů však regulátor vyřadil kvůli nesplnění podmínek.

V aukci si podporu nakonec zajistilo 125 projektů o výkonu 264 MW. Vysoutěžené ceny se pohybovaly od 69 do 94,8 EUR/MWh, vážený průměr poté dosáhl 89,2 EUR/MWh. Oproti minulému kolu, kdy činil 95,8 EUR/MWh, tak ceny v průměru poklesly o téměř sedm procent.

Z regionálního hlediska byly úspěšné projekty rozmístěné rovnoměrněji než například v případě aukcí pro větrné elektrárny, kterým dominuje sever země. Nejvíce výkonu připadalo na spolkovou zemi Dolní Sasko (58 MW), následované Severním Porýním-Vestfálskem (45 MW) a Bavorskem (27 MW).

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se