Domů
Obnovitelné zdroje
SolarCity pod vedením Muska plánuje uvést na trh solární střechu

SolarCity pod vedením Muska plánuje uvést na trh solární střechu

Solární střechu z dílny společností SolarCity a Tesla plánuje Elon Musk uvést na trh již do konce letošního roku. Ačkoliv se nejedná o žádnou novinku, masového využití se tato technologie zatím nedočkala. Musk se však domnívá, že produkt je pro obě společnosti stěžejním.

Solární šindel (z angl. Solar shingle) je střešní krytina, která je kromě své běžné funkce schopna díky integrovanému fotovoltaickému panelu dodávat elektrickou energii. Výhodou oproti konvenčním fotovoltaickým panelům je podle Muska zejména uplatnění u starších staveb, které čeká výměna střechy.

„Pokud vaše střecha bude brzo potřebovat vyměnit, nechcete investovat do instalace solárních panelů, protože ji budete muset dát dolů. Pokud ale panely budou tvořit střechu a vy ji musíte předělat, není žádný důvod proč nezvolit střechu vyrábějící elektřinu.“

Elon Musk

Tesla v současné době finalizuje převzetí společnosti SolarCity. Obchod za 2,6 miliard amerických dolarů je dalším krokem Muskova plánu přeměnit Teslu ve firmu s kompletní nabídkou zařízení pro život s minimálními nebo nulovými emisemi uhlíku.

Podle Muska bude nový produkt stěžejní částí k dosažení diferencované produktové strategie.

„Není to věc na střeše. Je to střecha,“ dodává Musk.

Zdroj úvodní fotografie: ben west

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.