SolarCity pod vedením Muska plánuje uvést na trh solární střechu

DomůObnovitelné zdrojeSolarCity pod vedením Muska plánuje uvést na trh solární střechu

Solární střechu z dílny společností SolarCity a Tesla plánuje Elon Musk uvést na trh již do konce letošního roku. Ačkoliv se nejedná o žádnou novinku, masového využití se tato technologie zatím nedočkala. Musk se však domnívá, že produkt je pro obě společnosti stěžejním.

Solární šindel (z angl. Solar shingle) je střešní krytina, která je kromě své běžné funkce schopna díky integrovanému fotovoltaickému panelu dodávat elektrickou energii. Výhodou oproti konvenčním fotovoltaickým panelům je podle Muska zejména uplatnění u starších staveb, které čeká výměna střechy.

„Pokud vaše střecha bude brzo potřebovat vyměnit, nechcete investovat do instalace solárních panelů, protože ji budete muset dát dolů. Pokud ale panely budou tvořit střechu a vy ji musíte předělat, není žádný důvod proč nezvolit střechu vyrábějící elektřinu.“

Elon Musk

Tesla v současné době finalizuje převzetí společnosti SolarCity. Obchod za 2,6 miliard amerických dolarů je dalším krokem Muskova plánu přeměnit Teslu ve firmu s kompletní nabídkou zařízení pro život s minimálními nebo nulovými emisemi uhlíku.

Podle Muska bude nový produkt stěžejní částí k dosažení diferencované produktové strategie.

„Není to věc na střeše. Je to střecha,“ dodává Musk.

Zdroj úvodní fotografie: ben west