Total miliardovými investicemi naplňuje své ambice stát se lídrem v OZE

DomůObnovitelné zdrojeTotal miliardovými investicemi naplňuje své ambice stát se lídrem v OZE

Kurzem poslední doby nastaveným ropnými společnostmi jsou investice do OZE. V souladu s tímto trendem jsou i právě oznámené investice francouzského Totalu. Tento francouzský ropný gigant se hodlá do 20 let stát lídrem na poli obnovitelných zdrojů energie (OZE).

Total  kapitálově vstoupil do francouzské společnosti EREN RE, která v současnosti provozuje nebo zajišťuje výstavbu více než 600 MW instalovaného výkonu především ve větrných a fotovoltaických elektrárnách. Investice ve výši 237,5 milionu eur (6,2 mld. Kč) zajistí Totalu 23 % společnosti EREN RE a možnost převzetí celé společnosti po 5 letech.

EREN RE plánuje využít prostředky získané vstupem Totalu ke své expanzi, tak aby celosvětový instalovaný výkon společnosti činil do 5 let alespoň 3 GW. Ambicí Totalu je pak mít do roku 2020 portfolio OZE o instalovaném výkonu 5 GW.

Po akvizici Sun Power v roce 2011 a loňské akvizici výrobce baterií Saft se tak jedná o další významnou investici francouzské ropného giganta do OZE.

Energetická účinnost jako součást komplexního řešení Totalu

Další akvizicí se má stát také francouzská společnost GreenFlex, která se zaměřuje na úspory energie, udržitelný rozvoj a správu aktiv velkých korporátních klientů. Tržby GreenFlexu za letošní rok jsou odhadovány na 350 milionů eur a mezi jeho klienty patří například Carrefour nebo Bonduelle.

Finanční vypořádání této akvizice se očekává ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, jakmile bude schválena příslušnými regulačními orgány.

„Schopnost vypořádat se s výzvami souvisejícími se změnou klimatu je součástí strategie Totalu. Naším cílem je být zodpovědným lídrem energetického odvětví. Akvizice GreeFlexu stejně jako EREN RE je tak plně v souladu s naší strategií,“ prohlásil k nejnovějším akvizicím ředitel divize plynu a obnovitelný zdrojů Philippe Sauquet.