Domů
Obnovitelné zdroje
Total pokryje svoji evropskou spotřebu elektřinou ze solárů do roku 2025

Total pokryje svoji evropskou spotřebu elektřinou ze solárů do roku 2025

Energetická společnost Total podepsala dohodu se španělským developerem na 3,3 GW v solárních projektech. Solární elektrárny by měly být zprovozněny mezi lety 2022 a 2025. Total plánuje, že právě do roku 2025 pokryje veškerou svoji spotřebu elektřiny v Evropě díky 6 TWh čisté energie ze Španělska.

Francouzská energetická společnost Total nadále posiluje svoji pozici ve Španělsku. A to prostřednictvím dohody se solárním developerem, společností Ignis, na výstavbu 3,3 GW solárních elekráren. Dohoda navazuje na kontrakty podepsané letos v únoru se společnostmi Powertis a Solarbay Renewable Energy, týkající se 2 GW výkonu taktéž v solárních projektech. První projekt společnost Ignis by měl být zprovozněn již v roce 2022, celé solární portofilo by pak mělo být dokončeno do pěti let.

„Total se stává jedním z hlavních energetických hráčů v zemi (Španělsko). Kromě výroby elektřiny z obnovitelných a plynových zdrojů, zajišťujeme i distribuci plynu a elektřiny,“ uvedl Patrick Pouyanne, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Total.

Do roku 2025 by tak měl Total disponovat ve Španělsku více než 5GW portfoliem solárních projektů. Společnost se díky tomu zařadí mezi významné hráče v energetickém přechodu země, která má ambici vyrábět 70 % elektřiny z obnovitelných zdrojů do roku 2030 a 100 % do poloviny století.

Pouze čistá elektřina do roku 2025

Španělské portfolio solárních elektráren má zároveň zaručit Totalu, že výroba čisté elektřiny pokryje jeho průmyslové provozy v celé Evropě. To je v souladu s podnikovým cílem dosáhnout uhlíkové neutrality.

„Španělsko je pro Total prioritní zemí v Evropě a my hodláme plně využít růstových příležitostí trhu, které tato země nabízí, při energetickém přechodu k uhlíkové neutralitě,“ dodal Pouyanne.

Objem potřebné čisté energie Total odhaduje na 6 TWh ročně. Takový objem opatří  prostřednictvím smluv o nákupu elektřiny s více než 3 GW španělských solárních elektráren.

Zdroj úvodní forografie: Iberdrola

Komentáře

(2)

Heap

4. říjen 2020, 18:46

Celoevropskou spotřebu pokryje výrobou ze španělských solárních elektráren. Krásný svazácký závazek. Ale jak se říká, papír snese vše.

Omega

5. říjen 2020, 16:27

No tohle bude klasický "fake" kontrakt (co korporace dělají).

To jest odebereme elektřinu v době, kdy ji potřebujeme od libovolného výrobce, který v dané době dodává a kamarádům co postavily danou FVE odkloníme firemní peníze (však oni se s náma rozdělí). No a pro akcionáře/majitele (které jsme okradli) budeme mít (jako náplast) sladká slovíčka o tom, jak zodpovědně se firma zachovala k životnímu prostředí.

Pokud by to skutečně mysleli vážně, budou odebírat elektřinu pouze v době výroby a v objemu výroby....

No nic asi napíšu komisi EU, že tento podvodný model musí zregulovat, aby ty firmy donutily být skutečně CO2 neutrální.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.