Domů
Obnovitelné zdroje
U pobřeží Virginie se plánuje výstavba dalšího přímořského větrného parku

U pobřeží Virginie se plánuje výstavba dalšího přímořského větrného parku

Americká energetická společnost Dominion Energy Virginia pokračuje v plnění svého závazku poskytovat svým zákazníkům čistou energii z obnovitelných zdrojů. V rámci plnění tohoto závazku společnost podepsala smlouvu a strategické partnerství se společností Dong Energy při výstavbě přímořské elektrárny u pobřeží Virginie. Dong Energy má podle smlouvy dodat dvě 6 MW větrné turbíny.

Projekt je důležitým krokem vpřed pro rozvíjení přímořských větrných elektráren ve Virginii a v USA. V případě realizace by se jednalo o druhou přímořskou větrnou elektrárnu v USA a první, kterou by vlastnila velká energetická společnost. Ta díky projektu získá nejen zdroj obnovitelné energie, ale také důležité zkušenosti s řízením přímořských větrných elektráren.

Dong energy má začít s inženýrskými a vývojovými pracemi na novém projektu pojmenovaném „Coastal Virginia Offshore Wind project“ okamžitě. Instalace je plánovaná na rok 2020. Doba výstavby bude záležet na mnoha faktorech, například na počasí nebo migračních cestách chráněných druhů. Jediným vlastníkem projektu je Dominion Energy.

„Virginie se nyní nachází v pozici, kdy se může stát lídrem ve využívání více energie z obnovitelných zdrojů. To vše díky odhodlanému vedení našeho státu a bezkonkurenční zkušenosti společnosti DONG s výstavbou přímořských větrných elektráren. Ačkoli čelíme velkému množství technologických problémů a ještě většímu množství pochybovačů při rozvíjení našeho projektu, jsme stále plně odhodláni svému závazku vůči našim zákazníkům a dalším komunitám, kterým sloužíme.“ – Thomas F. Farrell, II – president a výkonný ředitel Dominion Energy

„Dnešek je prvním krokem v tom, co se podle mě vyvine v hromadné nasazování větrných turbín u pobřeží Virginie. Jejich přičiněním dosáhneme další diverzifikace našeho energetického mixu, vytvoříme tisíce pracovních míst a snížíme emise oxidu uhličitého…“ – Terry McAuliffe, guvernér státu Virginia

První fáze projektu má otevřít dveře dalšímu využívání větru

První fáze, která se skládá ze dvou turbín, které má dodat Dong Energy, se má vybudovat přibližně 27 mil od pobřeží města Virginia Beach. Lokalitu o rozloze přes 8 kilometrů čtverečních pronajalo Ministerstvo dolů, nerostů a energetiky ve Virginii.

Projekt zároveň otevírá dveře dalšímu dlouhodobému vývoji komerčního využití energie větru. Projekt totiž poskytne důležité zkušenosti jak v oblasti provozování, tak zkušenosti s povětrnostními vlivy a dopady na životní prostředí. Tyto zkušenosti jsou totiž klíčové pro vývoj velké přímořské větrné elektrárny v přilehlé lokalitě.

Tuto lokalitu o rozloze přes 456 kilometrů čtverečních si Dominion Energy již také pronajalo. Park, který by vznikl při plném nasazení v této lokalitě, by mohl mít instalovaný výkon až 2 000 MW.

Zdroj úvodního obrázku: Department of Energy and Climate Change [closed account]

Komentáře

(1)

Petr

16. červenec 2017, 10:21

Bohaté USA chtějí koupit i 2 testovací mořské větrné elektrárny teprve za sníženou cenu v roce 2020, a pak až by se už normálně tržně začaly vyrábět, tak na ně nasadí nějaké clo, dovozovou daň nebo zákon buy america, takže se budou muset nové továrny i na evropských dotacích vyrostlých korporací na jejich výrobu přesunout k nim.

A proto jsou bohatí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.